باکتری های کولورکتال
باکتری های کولیک عضوی از خانواده ی Enterobacteria هستند، گروهی از پاتوژن ها که معمولا باعث بیماری های دستگاه گوارش می شوند. عفونت های کولیک معمولا ناشی از خوردن غذا یا آب آلوده است. باکتری های کلافیک عمده شامل شيگلا می شوند که خارش را به همراه دارد. قطارهای خاص Escherichia coli (به نام E. coli)، که می تواند عفونت ادراری و اسهال را ایجاد کند؛ و سالمونلا، که باعث اسهال و استفراغ می شود.
 
اسهال
شایعترین نتیجه یک عفونت باکتریایی کولیک، اسهال است. باکتري شيگلا مي تواند سبب اسهال خونی شود که اسهال خوني زياد دارد. باکتری های مرتبط با E. coli به طور کلی خنثی و یا حتی مفید هستند، اما تعداد کمی از گونه ها بیماریزا هستند و می توانند باعث اسهال شوند. اگر چه اکثر موارد عفونت E. coli باعث علائم کم خونی و مسمومیت غذایی میشوند، E. coli می تواند سبب سندرم اورمیک همولیتیک شود، یک بیماری مشابه بیماری دیزنتری و به طور بالقوه تهدید کننده زندگی است. هر دو شيگلا و E.coli بيماريزا ممكن است از نوشيدن آب آلوده يا از خوردن غذا كه حاوي مقادير زيادي از آب آلوده است يا در آب آلوده شسته شوند، قراردادي داشته باشند. اکثر موارد شیگلا اسهال و E. coli پس از یک دوره کوتاه به خودشان حل می شوند، بنابراین آنتی بیوتیک ها برای موارد شدید محفوظ است.
 
گاستروانتریت
استفراغ، درد شکمی، تب و اسهال، علائم گاستروانتریت است که معمولا به عنوان «مسمومیت غذایی» نامیده می شود و می تواند با خوردن یا نوشیدن باکتری های کولیت، به ویژه گونه های سالمونلا ایجاد شود. محصولات گوشت یا مرغ، علل شایع مواد غذایی مسمومیت غذایی ناشی از سالمونلا در ایالات متحده هستند، اما سالمونلا نیز می تواند از آب آلوده جلوگیری شود - یک مشکل عمده در سایر نقاط جهان. به عنوان گاستروانتریت به طور معمول فقط دو تا سه روز طول می کشد، آنتی بیوتیک ها از کمیت استفاده می کنند، اما ممکن است عوارض تجویز شوند، یا اگر بیمار در حال حاضر بیمار باشد یا سیستم ایمنی بدن وی در معرض خطر قرار گیرد.
 
تب تیفوئید
اگرچه در کشورهای پیشرفته نادر، تب تیفوئید ناشی از باکتری سالمونلا تیفی همچنان یک مشکل جدی در کشورهای در حال توسعه باقی می ماند. تب تیفوئید یک بیماری سیستمیک است که با علائم آنفولانزایی مشخص می شود: سردرد، حساسیت به شكم، سرفه خشک، از دست دادن اشتها و تب. مبتلایان به تیفوف اغلب یک بثورات ناشی از لکه های قرمز افزایش یافته، معمولا در جلوی قفسه سینه، که بعد از سه یا چهار روز از بین می رود. در صورت عدم درمان، تب تقریبا در حدود 20٪ موارد مرگ و میر است. مثل بیماری های دیگر ناشی از باکتری کولیک، تب و یا تب خال از خوردن یا نوشیدن غذا یا آب آلوده جلوگیری می کند. یک واکسن در برابر این بیماری دارای سطح بالایی از حفاظت است و حدود 3 سال طول می کشد. آن را برای هر کسی که به کشورهای در حال توسعه سفر می کند با میزان بالایی از تب تیفوسی، به خصوص اگر آنها قصد سفر به مناطق با بهداشت و درمان ضعیف را تشویق می کنند.
 
عفونت های دستگاه ادراری
عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) می تواند توسط سوء هاضمه های بیماری ایزوله E.coli و klebselia، یک باکتری مشابه کلاسیک ایجاد شود. همانند بیماری های اسهالی، UTI ها می توانند ناشی از نوشیدن آب آلوده باشند، گرچه اغلب به علت تماس مستقیم با باکتری ها هستند. UTIs در درجه اول زنان را تحت تاثیر قرار می دهد، و به ویژه در زنان باردار، به علت تغییرات هورمونی و فشار فیزیکی در دستگاه ادراری. UTI ها به طور کلی با آنتی بیوتیک قابل درمان هستند، هرچند تعداد گونه های مقاوم به آنتی بیوتیک E. coli در حال رشد است.
 
پیشگیری

برای رفع مشکلات آب آشامیدنی راه حل های مختلفی وجود دارد که کارشناسان نیز به آن اشاره کرده اند.یکی از بهترین آنها استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است که در منازل و در آشپزخانه ها نصب می شوند و در داقع درست در لحظه مصرف، آب آشامیدنی را تا 90 درصد خالص می کنند. این دستگاه ها با استفاده از فناوری اسمز معکوس (RO) تمامی آلاینده های محلول در آب، نظیر کلر باقیمانده، نیترات، سموم و حشره کش ها، آرسنیک، سرب و ... را از آب جدا کرده و آبی سالم و گوارا در اختیار خانواده ها قرار می دهد.سیستم تصفیه آب ،زنگ آهن باقی مانده از لوله های فرسوده و قدیمی را به طور کامل از آب جدا می کنند و سختی و سنگینی آب را کاهش داده و باعث جلوگیری از ایجاد رسوب در کتری، قوری، سماور و دیگر وسایلی که با آب کار می کنند می شود.اگر به سلامت خود و خانواده خود اهمیت می دهید و میخواهید از دستگاه تصفیه آب برای بالا بردن سطح کیفیت آب آشامیدنی منزلتان استفاده کنید به شما توصیه می کنیم که از دستگاه های تصفیه آب استاندارد و بهداشتی برای این امر استفاده کنید..

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب مناسب

در ادامه بخوانید....

مقالات دستگاه تصفیه آب

علائم مصرف باکتری های کولورکتال در آب

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.
 • فیلتر یخچال جنرال الکتریک
 • فیلتر یخچال بکو
 • فیلتر یخچال بوش
 • فیلتر یخچال ال جی
 • فیلتر یخچال بلومبرگ
 • فیلتر یخچال مای تگ
 • فیلتر یخچال سامسونگ
 • فیلتر یخچال آکواپرو
 • فیلتر یخچال الکترولوکس - فریچیدر
 • فیلتر یخچال ویرپول
 • برف
 • پرسیل
 • فینیش
 • پریل
 • فیری
 • آریل
 • هنکل