زمان تعویض فیلتر آب یخچال الجی

برای اینکه همیشه آب تمیز و شیرین در خانه خود داشته باشید، باید فیلتر تصفیه آب یخچالتان را حداقل هر شش ماه یکبار تعویض کنید. اگرچه بسیاری از افرادی که فیلتر آب دارند این را می دانند، اما نمی دانند چگونه فیلتر تصفیه آب یخچال خود را تعویض کنند. زمانی که یاد بگیرید چگونه فیلتر آب یخچالتان را تعویض کنید، نصب فیلتر جدید در زمان مناسب برای شما کار سختی نخواهد بود. در ادامه مقاله راهنمای تعویض فیلتر آب یخچال ال جی آمده است که می توانید پس از خرید فیلتر تصفیه آب یخچال ال جی و در صورت نیاز داشتن به راهنمایی آن را مطالعه کنید.

مراحل تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال ال جی

مراحل ساده زیر می تواند به شما کمک کند فیلتر آب یخچال ساید ال جی خود را بدون اینکه با مشکل مواجه شوید تعویض کنید. تعویض فیلتر تصفیه آب ال جی ممکن است تنها پس از شش ماه انجام نشود زیرا ممکن است برخی از مشکلات شما را ملزم به تعویض فیلتر قبل از شش ماهگی کند. این مشکلات شامل تولید محدود آب یا زمانی که یخ طعم بدی دارد می باشد. با این مراحل می توانید همچنان از آب آشامیدنی تمیز و تازه لذت ببرید.

نحوه تعویض فیلتر آب در یخچال ساید بای ساید ال جی

مدل های s: LT1000P، LT800P، LT700P

اکثر یخچال های ساید بای ساید ال جی دارای فیلتر آب در گوشه سمت چپ بالای یخچال هستند. زمانی که می خواهید فیلتر آب یخچال ال جی را تعویض کنید، از مراحل زیر استفاده کنید.

 1. قفسه بالایی را کج کرده و مستقیماً بیرون بکشید
 2. دکمه فشار روی محفظه فیلتر را پیدا کنید و آن را فشار دهید، سپس آن را پایین بکشید تا درب محفظه پایین بیاید.
 3. فیلتر آب را به سمت پایین بکشید و به آرامی به سمت خود بکشید
 4. پلاستیک مورد استفاده برای بسته بندی فیلتر جدید را بردارید
 5. زبانه های کناری فیلتر را ردیف کنید و آن را به آرامی بکشید. وقتی فیلتر ایمن شد، آن را بلند کنید
 6. درب فیلتر را بلند کرده و فشار دهید تا در جای خود کلیک کند
 7. قفسه یخچال را تعویض کنید
 8. 2.5 گالن آب را در فواصل 30 ثانیه ای بریزید و آنها را دور بریزید تا آلودگی های به دام افتاده و هوا حذف شوند.

نحوه تعویض فیلتر آب در یخچال درب فرانسوی ال جی

مدل s: LT600P, LT500P

اکثر یخچال های درب فرانسوی دارای فیلتر آب در سمت چپ درب داخلی هستند. برای تعویض فیلتر آب یخچال ال جی مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. شیر آب تامین کننده آب یخچال را ببندید
 2. آب را در یخچال بریزید
 3. درب سمت چپ یخچال را باز کنید و درب پایینی را بلند کنید، سپس آن را از دو طرف بیرون بکشید
 4. فیلتر قدیمی را با چرخاندن آن خارج کنید، سپس دکمه را بگیرید و در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا فیلتر بیرون بیاید.
 5. پلاستیک مورد استفاده برای بسته بندی فیلتر جدید و درپوش بالای فیلتر را بردارید
 6. قسمت بالایی فیلتر را در محفظه پایه فیلتر قرار دهید و آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که آن را در جای خود محکم کنید.
 7. قسمت پایین فیلتر را به داخل محفظه فشار دهید
 8. سطل در را به سمت پایین بلغزانید و فشار دهید تا در جای خود قرار گیرد
 9. شیر آب را روشن کنید
 10. 2.5 گالن آب را در فواصل 30 ثانیه ای بریزید و آنها را دور بریزید تا فیلتر جدید شما آماده شود.

تنظیم مجدد چراغ فیلتر آب

برخی از یخچال های ال جی دارای چراغ نشانگر فیلتر آب در نزدیکی دیسپنسر هستند. نور زمان تعویض فیلتر را نشان می دهد. پس از تعویض فیلتر آب، اطمینان حاصل کنید که با نگه داشتن دکمه "فیلتر" یا "تنظیم مجدد" به مدت پنج ثانیه، نور را تنظیم مجدد کنید. چراغ باید خاموش شود تا زمانی که فیلتر نیاز به تعویض داشته باشد.

نحوه عیب یابی گیرکردن فیلتر آب ال جی

طبیعی است که هنگام جدا کردن فیلتر آب قدیمی از محفظه، با مشکل مواجه شوید. با این حال، هنگامی که بدانید چگونه فیلتر آب یخچال ال جی را بردارید، فیلتر شما گیر نمی کند. برای فیلتر آب گیر ال جی، نکات زیر می تواند به حذف آن کمک کند. 

 • اگر فیلتر آب در گوشه بالای یخچال قرار دارد، قفسه بالایی را بردارید. این به شما فضای بیشتری می دهد تا فیلتر را به سمت پایین بکشید و فیلتر را بردارید
 • فشار آب در یخچال می تواند حذف فیلتر را دشوار کند. بعد از اینکه خط آب را خاموش کردید، قبل از برداشتن فیلتر قدیمی آب، آب باقیمانده را برای کاهش فشار پخش کنید
 • اگر فیلتر گیر کرد، ممکن است مجبور شوید با یک متخصص برای کمک به تعویض فیلتر تماس بگیرید.

 

همچنین بخوانید...

08 خرداد 1401 فیلتر تصفیه آب یخچال وبلاگ فیلتر اورجینال یخچال فیلتر اصلی ساید الجی LG فیلتر یخچال الجی فیلتر پشت یخچال فیلتر داخلی یخچال فیلتر یخچال فیلتر تصفیه آب یخچال

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...