آب و سلامتی


عوارض ناشی از مصرف آب آلوده

عوارض ناشی از مصرف آب آلوده

مصرف آب آلوده می‌تواند به ایجاد عوارض جدی برای سلامتی انسان‌ها و محیط زیست منجر شود. آب آلوده ممکن است شامل آلودگی‌های مختلفی مانند مواد شیمیایی، باکتری‌ها، ویروس‌ها، فلزات سنگین و یا آلودگی‌های ارگانیک باشد. این آلودگی‌ها می‌توانند به عوارض متعددی منجر شوند، از جمله:

تصفیه آب و هدف آن

تصفیه آب و هدف آن

تصفیه آب فرآیندی است که با استفاده از مجموعه‌ای از فرآیندها و  تکنولوژی‌ها، آب را از آلودگی‌ها، مواد زاید، میکروب‌ها و اجزای غیرمطلوب  دیگر پاک‌سازی و بهبود کیفیت آن را ممکن می‌کند. هدف اصلی این فرآیند، تهیه  آبی است که برای مصارف مختلف از جمله نوشیدن، آشامیدن، استفاده در خانه و  صنعت مناسب و ایمن باشد.

همه چیز در مورد آب قلیایی

همه چیز در مورد آب قلیایی

دستگاه‌های تصفیه آب قلیایی یک نوع فیلتراسیون آب هستند که از طریق فرایند الکترولیز آب، pH آب را افزایش می‌دهند و آب را قلیایی‌تر می‌کنند. این دستگاه‌ها اغلب شامل یک سری فیلترها و یک واحد الکترولیزر هستند.

آیا آب لوله کشی برای نوشیدن ایمن است؟

آیا آب لوله کشی برای نوشیدن ایمن است؟

بسیاری از مردم فقط شیر آب را باز می کنند، یک لیوان را پر از آب می کنند و می نوشند. آنها به این فکر نمی کنند که آیا آب سالم است یا نه. از آنجایی که کیفیت آبی که می نوشیم بر سلامت کلی ما تأثیر می گذارد، داشتن آبی عاری از باکتری ها و میکروب های بیماری زا بسیار مهم است.پس اگر آب لوله کشی محل شما برای آشامیدن ناامن شد، چه کاری می توانید انجام دهید؟قبل از اینکه در مورد محلول های آب و روش های تصفیه آب صحبت کنیم، اجازه دهید نگاهی به آلاینده هایی که معمولا در آب یافت می شود بیندازیم.

اهمیت سیستم های تصفیه آب برای خانه شما

اهمیت سیستم های تصفیه آب برای خانه شما

اگرچه تأسیسات تصفیه آب که توسط دولت محلی اداره می شود به تمیز نگه داشتن آب لوله کشی کمک می کند، برخی از آلاینده ها از سیستم عبور می کنند. به همین دلیل است نیاز به نصب دستگاه تصفیه آب در خانه داریم. آنها مجهز به فناوری پیشرفته برای کاهش آلاینده ها و دادن آب آشامیدنی تمیز و سالم هستند. برای آشنایی بیشتر با فواید و اهمیت تصفیه آب آشامیدنی، ادامه مطلب را بخوانید.

آیا نوشیدن آب تصفیه شده برای کودکان بی خطر است؟

آیا نوشیدن آب تصفیه شده برای کودکان بی خطر است؟

آیا می دانید یک انسان معمولی نمی تواند بیش از پنج روز بدون آب زنده بماند. دمای بدن بدون آب قابل حفظ نیست و کمبود آن می تواند منجر به کم آبی بدن شود. در واقع، هر سلول بدن انسان برای عملکرد به آب نیاز دارد. کودکان همچنین به آب نیاز دارند - در واقع آنها به فلوراید نیاز دارند. از این رو، آب لوله کشی قطعا گزینه خوبی برای آنها است.

فیلتر تصفیه کلر از آب

این روزها فیلتر کلر از آب به یکی از اصلی ترین دغدغه مردم تبدیل شده است. هر چند که بسیاری بر این عقیده اند در صورت نوشیدن آب تصفیه نشده نیز هیچ مشکل و بیماری به سراغ شان نخواهد آمد. فارغ از اینکه؛ با افزایش جعیت، آلودگی های فیزیکی و شیمیایی و صنعتی نیز بیشتر شده و بسیاری از بیماری ها هیچ نشانه و علائمی را از خود بروز نمی دهند.

فلوراید و مضرات آن

مصرف آب شیر به طور متوسط بزرگترین منبع در معرض فلوراید روزانه برای افرادی است که در مناطقی زندگی می کنند که فلوراید به آب اضافه می کنند. جلوگیری از مصرف آب حاوی فلورید برای سلامتی و سلامتی شما بسیار مهم است. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب آن را فلور می کند ، می توانید از نوشیدن فلوراید به یکی از سه روش خودداری کنید:

نشانه های لازم برای نوشیدن آب بیشتر است

یکی از مهمترین عوامل در سالم ماندن و تحرک داشتن آب بدن است و اغلب اوقات فراموش کردن نوشیدن مقدار کافی آب در روز ، به خصوص با انواع مختلف نوشیدنی های موجود در بازار ، از جمله نوشیدنی های سالم ، آسان است. هیدراته ماندن و نوشیدن آب کافی برای سالم نگه داشتن سلول ها ، سلامت سیستم عصبی و سلامت دستگاه گوارش مهم است. نه تنها این بلکه هیدراته ماندن به هر عملکرد بدن کمک می کند تا به درستی کار کند. به یاد داشته باشید که بدن شما 70٪ آب است ، بنابراین به مقدار زیادی از آن نیاز دارید!

آیا آب سخت می تواند باعث ریزش مو شود؟

آیا متوجه میزان زیادی از مو در کف دوش شده اید؟ یا آیا موهای شما به دلیل ریختن در شانه بدنام است؟ اگر از از دست دادن قفل های خود بیمار هستید ، شناسایی دلایل ریزش مو می تواند مشکل باشد. در مورد ژنتیک نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید ، اما عوامل مختلفی در این زمینه نقش دارند. از درمان های خانگی گرفته تا درمان های گران قیمت سالن ، روش هایی وجود دارد که می تواند به رشد موهای شما کمک کند ، اما اگر آب شما بخشی از این مشکل باشد ، ممکن است در یک نبرد سربالایی بجنگید.

به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006