آیا فیلتراسیون خطی می تواند همه مشکلات آب را برطرف کند؟

همه ما انتظار داریم که راه هایی برای تأمین آب آشامیدنی تمیز و شاداب در خانه ها داشته باشیم. کیفیت آب شما بسیار بستگی به نوع فیلتراسیون شما دارد.

یخچال با یک فیلتر آب مناسب به نظر می رسد ، نصب شیر آب می تواند یک مشکل سریع باشد و پارچ های فیلتراسیون آب نسبتاً ارزان هستند. اما ، آیا می دانید چه چیزی از آنها دریافت می کنید و چگونه کیفیت با گزینه های تصفیه آب مانند دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس (RO) مقایسه می شود؟

بسیاری از مردم تصور می كنند كه فیلتراسیون درون خطی پاسخی برای مشكلات آب خانگی آنها است. متأسفانه ، این همیشه درست نیست. اگر هر روز پارچ فیلتراسیون خود را دوباره پر می کنید یا فیلترهای یخچال و پارچ خود را هر چند ماه یک بار عوض می کنید ، باید عملکرد تلاش خود را درک کنید - و اگر واقعا بهترین و مطمئن ترین آب را به شما می دهد.

وقتی نوبت به تصفیه آب می رسد ، هیچ راه حلی مناسب برای همه وجود ندارد. موقعیت جغرافیایی ، منبع آب و وضعیت لوله های خانه شما همگی در بیرون آمدن از شیر آب شما نقش دارند.

ما با مدیر عملیات ناتی فریتز در  مرکز آب تمیز در اپلتون ، ویسکانسین صحبت کردیم تا درباره گزینه های فیلتراسیون آب و آنچه صاحبان خانه باید بدانند بیشتر بدانیم.

گزینه های تصفیه آب و تفاوت آنها

تفاوت بین گزینه های فیلتراسیون کارتریج درون خطی و سیستم های اسمز معکوس به آب خوش طعم یا آبی خوش طعم می رسد که دارای آلودگی های بالقوه مضر بسیار کمتری است ، بسیاری از آنها را نمی توانید بچشید.

گزینه های فیلتراسیون درون خطی معمولاً از کربن برای بهبود طعم آب استفاده می کنند. مسئله این است که کربن آلاینده های مشابه سیستم RO را فیلتر نمی کند. به عنوان مثال ، با پارچ فیلتراسیون کربن استاندارد ، آب از طریق یک صفحه مشبک عبور می کند. سپس ، گرانولهای کربن فعال برای کاهش طعم و بوی کلر عمل می کنند.

نیت فریتز توضیح می دهد که بسیاری از موارد دیگر ، از جمله مواد معدنی سخت و همچنین داروها ، سرب ، آرسنیک و سایر آلاینده های مربوطه فقط با کربن فیلتر نمی شوند.

فریتز می گوید: "آبی که دارای یک تن مواد معدنی است ممکن است دارای طعم تلخ و ضعیف باشد." "کاهش تعداد مواد معدنی در آب باعث خوش طعم شدن آب می شود و گزینه های فیلتراسیون خطی یا کارتریج برای کاهش این مشکلات طراحی نشده اند. این فیلتر ممکن است کمی کلر از آب شهر یا شاید کمی گوگرد از آب چاه بیرون بکشد ، اما سیستم های فیلتراسیون درون خطی در درجه اول برای رفع طعم و بو استفاده می شوند. آنها سایر آلودگی هایی را که گاهی اوقات یافت می شوند ، از بین نمی برند. "

فریتز می افزاید که فیلتراسیون درون خطی اساساً آب را صیقل می دهد ، که در واقع آخرین مرحله سیستم RO است.

سیستم های اسمز ذخیره ای ، آزمایش بهتر ، تمیزتر و آب سالم تری را برای خانوارها فراهم می کنند. برای انجام این کار ، RO ها غشای نیمه نفوذپذیر بی نظیری را با چندین فیلتر کربن ترکیب می کنند و سطح پیچیده تری از تصفیه آب را فراهم می کنند.

ابتدا آب از طریق فیلتر رسوب عبور می کند تا کلر کاهش یابد و رسوب بزرگتر از بین برود. بعد ، آب از طریق غشا semi نیمه نفوذ پذیر تحت فشار تحت فشار قرار می گیرد. این تفاوت عمده با فیلترهای استاندارد کربن است. غشا اجازه می دهد تا مولکول های آب از طریق آن عبور کرده و سدیم ، کلر ، کلسیم و مولکول های بزرگتر مانند گلوکز ، اوره ، باکتری ها و ویروس ها را متوقف کند.

سرانجام ، جریان آب به دو فیلتر کربن قبل از ارسال آن به مخزن ذخیره سازی دو گالن که برای نوشیدن و پخت و پز آماده است ، هر نوع مزه و بوی باقی مانده را از بین می برد. این مرحله نهایی در واقع تنها فیلتراسیون مورد استفاده در پارچهای تصفیه استاندارد ، سیستم های یخچال و پایه های شیر آب است.

جدول زیر مقایسه آلاینده های حذف شده بین دو نوع سیستم آب آشامیدنی را نشان می دهد.

کارتریج فیلتراسیون خطی *

 • طعم و بوی کلر را کاهش دهید
 • فلز روی
 • مس
 • کادمیوم
 • سیاره تیر

سیستم اسمز معکوس **

 • آرسنیک
 • باریم
 • کادمیوم
 • کروم
 • مس
 • کیست (کریپتوسپوریدیوم)
 • فلوراید
 • رهبری
 • نیترات و نیتریت
 • رادیوم
 • سلنیوم
 • کل مواد جامد محلول (TDS)

* منبع: Brita
** منبع: صفحه داده عملکرد UltroWater ، توسط NSF International در برابر NSF / ANSI Standard 58 آزمایش و گواهی شده است

4 ملاحظه برای صاحبان خانه

قبل از انتخاب سیستم فیلتراسیون ، انجام تحقیقات و درک نیازهای خانوار مهم است. فریتز فاکتورهای دیگری را نیز در نظر گرفته است که باید در نظر گرفت.  

1. کیفیت آب و فیلترها

موقعیت جغرافیایی شما در تعیین نوع تصفیه آب مورد نیاز شما نقش زیادی دارد. فریتز توصیه می کند که یک متخصص تصفیه آب آب خود را آزمایش کند تا از کیفیت موجود و آلودگی هایی که باید از بین بروند کاملاً آگاه شود.

فریتز می گوید: "بسیاری از مردم به فروشگاه سخت افزار مراجعه می كنند و فیلتری را برمی دارند كه انتظار دارد این مسئله همه مشكلات آنها را حل كند. "اما مسئله این است که این یک صنعت استاندارد نیست."

او می گوید: "اگر بوی کمی از آب چاه دارید ، ممکن است یک فیلتر کارتریج از فروشگاه آن را کنترل کند." "اما ، اگر 2-3 حلقه در هر میلیون (ppm) سولفات در چاه داشته باشید ، این فیلتر در عرض یک یا دو روز از بین می رود و موفقیت بویی خواهید داشت."

تیم آکواپروفیلتر به ندرت کارتریج های درون خطی را توصیه می کنند زیرا صاحبان خانه معمولاً باید آنها را عوض کنند که این کار هزینه بر و طولانی است.

2. ظرفیت و فشار فیلتر

صاحبان خانه که به فیلتراسیون کربن درون خطی تکیه می کنند ، ممکن است در تولید آب دچار مشکل شوند.

فریتز توضیح می دهد: "اگر رسوب در داخل کارتریج فیلتر یک شیر آب شیر پر شود ، هنگام تلاش برای عبور از فیلتر ، آب محدود می شود." "در نهایت ، این امر باعث ایجاد فشار در فشار آب یا کاهش دبی می شود و به نوبه خود می تواند باعث مشکلات دیگر وسایل خانه یا وسایل خانه شود که انتظار مقدار مشخصی آب را دارند."

فریتز توضیح می دهد که همه سیستم ها دارای دبی سرویس مشخص هستند که میزان آب را از طریق یک قطعه تجهیزات اندازه گیری می کند.

"هنگامی که شما در مورد کارتریج کوچکی صحبت می کنید که ممکن است دارای قطر دو اینچ و 10 اینچ باشد ، نمی توانید به سرعت آب را از آن عبور دهید و انتظار داشته باشید که آب را تصفیه کند. او فقط زمان تماس و توانایی جذب آلاینده ها را ندارد. "

یک پارچ کوچک نیاز به پر کردن مجدد دارد و ممکن است یک پایه سینک ظرفشویی بیشتر طول بکشد تا آب از شیر آب خارج شود.

این همان جایی است که مزایای یک RO وجود دارد. سیستم هایی مانند آکواپرو یا آکوانوترن دارای احتمال کاهش رسوب هستند و سرعت جریان را بالا نگه می دارند. پس از فیلتراسیون ، آب به راحتی در مخازن نگهداری دو گالن برای خانواده موجود است.

3. فرکانس تغییرات فیلتر

گزینه های فیلتراسیون کربن درون خطی باید مرتباً تغییر کنند. یک فیلتر پارچ اساسی باید تقریباً هر 40 گالن ، پایه شیر آب هر 100 گالن و فیلتر یخچال تقریباً هر 6 تا 12 ماه تعویض شود. فیلتر یخچال تقریباً معادل نیاز اغلب صاحب خانه برای تغییر فیلترهای قبل و بعد از کربن در سیستم RO است. به جز اسمز معکوس ، از طریق فیلتراسیون پیشرفته آب با کیفیت بهتری دریافت می کنید.

وقتی صاحبان خانه فراموش می کنند فیلترهای کربن را تعویض کنند ، فیلتر می تواند از آلودگی ها اشباع شود و دیگر اجازه تمیز کردن آب را نمی دهد. سرانجام ، ممکن است خانوارها نوشیدن آب را بدتر از نحوه شروع آن بدانند ، زیرا در حال جمع آوری آلاینده هایی است که در فیلتر اشباع شده نگهداری می شوند.

4. زیبایی شناسی و فضا

سیستم های فیلتراسیون آب نیز به فضا و ظاهر می رسند. به عنوان مثال ، یک پارچ تصفیه املاک و مستغلات گرانبها را در یخچال تصرف می کند ، حتی اگر در پشت درهای بسته مخفی باشد. برخی از صاحبان خانه ها نیز از سیستم های فیلتراسیون نصب روی شیر آب بدشان نمی آید زیرا می توانند زیبایی یک شیرآلات طراح را از بین ببرند. 

فریتز توضیح می دهد: "هنگامی كه شما در انتهای شیر آب خود ، یك فیلتراسیون شیر آب نصب كرده اید ، كاملاً به ظاهر همه چیز تغییر می یابد." "این می تواند برای صاحبان خانه که از طراحی آگاه هستند بسیار مهم باشد."

با داشتن سیستم RO ، صاحبان خانه می توانند شیر جداگانه و براق نصب کنند که عملکرد سیستم را کنترل می کند. یک نمایشگر لمسی داخلی در پایه شیر سیستم تصفیه آب را تأیید می کند.

جزئیات بیشتر در مورد سیستم های آب آشامیدنی با اسمز معکوس و نحوه کار آنها را در مقاله سوالات متداول RO دریافت کنید .

راه حل سفارشی خود را کشف کنید

تصفیه آب یک راه حل پلاگین و بازی نیست. برای شناسایی بهترین گزینه برای خانواده شما نیاز به تخصص تصفیه آب است. یک راه حل منحصر به فرد برای خانه شما وجود دارد که ممکن است لازم باشد با یک گزینه تصفیه آب دیگر مانند نرم کننده آب برای از بین بردن سختی یا فیلتر آهن نیز سازگار شود. شما لیاقت آب با کیفیت را دارید و یک فروشنده محلی تصفیه آب می تواند شما را در مسیر درست قرار دهد.

همچنین بخوانید...

09 خرداد 1401 فیلتر تصفیه آب یخچال دستگاه تصفیه آب وبلاگ فیلتر اینلاین فیلتر خطی فیلتراسیون خطی فیلتر تصفیه آب ساید فیلتر یخچال فیلتر تصفیه آب دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...