تصفیه فلزات سنگین از آب

به عنوان یک گروه ، فلزات سنگین شامل 56 عنصر طبیعی هستند که طبق وزن اتمی طبقه بندی شده اند. وزن و تراکم متفاوت است ، با سبکترین فلزات سنگین که بعضاً آن را کلسیم (وزن اتمی 20) ، اسکاندیم (40) یا جیوه (200) در نظر می گیرند. بسیاری ، مانند ایریدیم ، نیکل ، سلنیوم و کروم ، از نظر تجاری استخراج می شوند. 34 فلز سنگین اضافی ، همه رادیواکتیو و کم و بیش ناپایدار ، با انتقال در آزمایشگاه تولید می شوند. اینها شامل رادیوم ، پولونیوم و فلروویوم است. برخی از فلزات سنگین نسبتاً بی ضرر برای سلامتی انسان هستند ، برخی از آنها به مقدار زیاد مضر هستند و برخی دیگر حتی در مقادیر کمی نیز سمی هستند.

از این رو مهم است كه فلزات سنگین كاملاً از فاضلابهای صنعتی حذف شده یا به سطح مطمئن كاهش یابد ، قبل از بازگشت به شبكه های اصلی. فلزات سنگین برای تولید طیف گسترده ای از محصولات مصرفی رایج از جمله باتری ها ، محصولات کشاورزی ، رنگ ، محصولات تصفیه چوب ، تابلوهای PCB ، کلوپ های گلف ، پانل های خورشیدی و انواع پلاستیک استفاده می شود. میزان مجاز یک فلز سنگین در فاضلاب بستگی به سمیت آن دارد.

لطفا قبل از خرید سیستم تصفیه آب با مرجع نظارتی خود و یک متخصص تصفیه آب تماس بگیرید.

روشهای تصفیه آب

تصفیه آب فلزات سنگین از فناوری های مختلفی برای کاهش سمیت و یا حذف ذرات فلزات سنگین استفاده می کند. اینها را می توان به چهار دسته تقسیم کرد:

1) جذب ذرات فلزات سنگین از طریق تصفیه آب با ماده جاذب
2) فیلتراسیون غشایی
3) کاتالیز عکس
4) الکترو دیالیز

سیستم های تبادل یونی ( دیونیزاسیون ) نیز در از بین بردن آلاینده های فلزات سنگین اثبات شده است ، همانطور که دارای رسوب شیمیایی ، شناور شدن و رسوب شیمیایی می باشد.

هر سیستم مزایا و معایبی دارد. فن آوری یا ترکیبی که برای تأسیس خود انتخاب می کنید به متغیرهای دیگر بستگی به نوع فلز سنگین مورد نیاز برای حذف ، غلظت آلاینده ها و مقدار pH فاضلاب شما دارد.

جذب و تصفیه

از چهار نوع درمان ، دو مورد اول بیشترین استفاده را دارند. برای غلظت کم آلاینده ها به عنوان مثال 1 گرم در لیتر یا کمتر ، درمان با یک جاذب مبتنی بر آهک نشان داده شده است که یکی از موثرترین راه های کاهش سمیت است. این مزیت این است که در مقایسه با سایر تیمارهای شیمیایی از نظر زیست محیطی نسبتاً سازگار باشد. ماده جاذب می تواند یک ماده معدنی مانند زئولیت باشد ، یا می تواند آلی / بیولوژیکی باشد. برخی جاذب های کم هزینه با استفاده از فرآورده های فرعی و کشاورزی تولید می شوند ، در حالی که برخی از میکروارگانیسم ها به طور فعال ذرات فلزات سنگین را مصرف می کنند. البته این به یک روند درمانی دیگر برای از بین بردن باکتریهای پاکسازی نیاز دارد. اگر باکتری های فلزی که وارد زنجیره مواد غذایی می شوند ، فلزات می توانند در غلظت ساخته شوند تا در زمان رسیدن به انسان به مقادیر مضر برسند.

تصفیه فیلتراسیون همچنین می تواند فلزات سنگین را از بین ببرد ، اگرچه این گرانتر از صرفاً تصفیه آب است. شما ممکن است برای از بین بردن همه ذرات ، پساب را از طریق یک سری فیلترهای با چگالی متفاوت اجرا کنید ، به خصوص هنگامی که آب به بیش از یک فلز سنگین آلوده باشد. برخی از مشاغل از ترکیبی از اسمز معکوس ، فوق فیلتراسیون و نانو تصفیه استفاده می کنند تا فاضلاب های خود را به طور کامل پاک کنند. هرچه مراحل تصفیه بیشتر مورد نیاز شما باشد ، گیاهان شما پیچیده تر می شوند.

الکترو دیالیز و تجزیه و تحلیل عکس

درمان های جایگزین الکترو دیالیز و کاتالیز عکس در بعضی از بخش ها محبوبیت بیشتری پیدا می کند. الکترو دیالیز در از بین بردن فلزات سنگین مؤثر است و همه جعبه ها را برای پایداری محیط زیست تیک می زند ، اگرچه نسبت به سایر روش های درمانی از انرژی بیشتری استفاده می کند.

کاتالیز عکس فرایندی جدید است که دارای مزایای بالقوه بسیاری برای صنعت است. یک سیستم کاتالیزوری عکس ، محلول ناشی از آب فلزات سنگین با جریان فوتونهای فرابنفش را بمباران می کند. اینها مولکول های آب را به یون های اکسیژن و هیدروکسیل تجزیه می کنند. رادیکال های هیدروکسیل مواد اکسید کننده قدرتمندی هستند که با از بین بردن الکترون های خود ، آلودگی ها را از بین می برند. مطالعات سال 20041 و 20062 اثربخشی روش تخریب سیانید و دی اکسید تیتانیوم را به ترتیب نشان داد.

همچنین بخوانید...

08 خرداد 1401 دستگاه تصفیه آب وبلاگ تصفیه آب فلزات سنگین فیلتر آب آب فیلتر تصفیه آب تصفیه آب دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006