تفاوت فیلتر تصفیه آب با دستگاه سختی گیر آب

وقتی صحبت از تصفیه آب به میان می آید، کمتر کسی را میتوانید پیدا کنید که در رابطه با آن چیزی نشنیده باشد و یا از آن استفاده نکرده باشد. این مسئله در رابطه با سختی گیر آب نیز صدق می کند. 

دستگاه تصفیه آب

معمولا از این دستگاه ها در راستای بهبود وضعیت آب استفاده می شود. همین مسئله باعث شده تا بسیاری از افراد نتوانند وجه تمایز این دو دستگاه کاربردی را بیابند.

اگر قصد تهیه دستگاه تصفیه آب را دارید، توصیه می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. زیرا در نظر داریم با ارائه توضیحات مفید، وجه تمایز این دو دستگا کاربردی را خدمت شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

شباهت های میان فیلتر تصفیه آب و دستگاه تصفیه آب

قبل از اینکه به سراغ تفاوت های موجود میان فیلتر تصفیه آب و دستگاه سختی گیر آب برویم. لازم است تا در رابطه با شباهت های آن توضیحاتی ارائه دهیم. توضیحاتی که کمک می کند تا حدود زیادی از گمراهی خارج شوید.

از بارزترین و اصلی ترین شباهت های دستگاه فیلتر آب و سختی گیری آن، بهره گیری از آنها جهت برطرف کردن مشکل ناخالصی های موجود در آب است. این ناخالصی ها اغلب مشکلات بسیار جدی را جهت تبادل دمایی سطوح، لوله ها و تاسیسات آبرسانی خانه و محل کار به وجود می آورند. حتی به مرور زمان در لوله ها در مقیاس های بسیار زیاد دچار رسوب می شوند.

تفاوت ها را ببینید:

حال پس از آشنایی با شباهت های میان فیلتر تصفیه آب و دستگاه سختی گیر آب، به اصلی ترین موضوع این مقاله می رسیم. یعنی تفاوت میان آنها.می دانید که وجود مواد معدنی از جمله کلسیم و منیزیم، منجر به سختی آب می شود. همین سختی آب، دلیل اصلی تشکیل رسوب و گرفتگی لوله هاست. دستگاه سختی گیر نیز همانطور که از اسمش پیداست، تا حد توان خود، سختی آب را کاهش داده و به جداسازی مواد معدنی از آب می پردازد. یکی از مهم ترین موضوعات اینجاست؛ وجود مواد معدنی در آب، به هیچ عنوان برای انسان مضر نیست. بلکه می تواند فوایدی را با خود به همراه داشته باشد. دستگاه سختی گیری تنها در جهت حفظ هر چه بهتر سلامت سیستم لوله کشی و تاسیسات ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

از طرفی دیگر؛ فیلتر دستگاه تصفیه آب، تنها به حذف کلر و سایر املاح موجود در آب می پردازد. در واقع هیچ تاثیری بر مواد معدنی و سختی آب نخواهد داشت. به نوعی فیلتر تصفیه آب که با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده، برای مقابله با الودگی آب مورد استفاده قرار میگیرد. اما در سختی گیر تنها از نمک و یک بسته رزین کاتیونی برای حذف کلسیم و منیزیم استفاده می ‌شود.

اگر در ساختمان منزل یا محل کار خود با مشکل سختی آب مواجه شده اید، مطمئنا بهره گیری از دستگاه سختی گیر آب بهترین گزینه ای است که پیش روی شما قرار گرفته است. این دستگاه حتی از لحاظ قیمت نیز کاملا مقرون به صرفه می باشد و میتواند نیاز شما را برآورده سازد. اما زمانی که صحبت از کیفیت آب می شود و نگرانی هایی همچون وجود کلر، آهن یا باکتری در آب به میان می آید. با تست کردن آب می توانید بهترین راه های مقابله  برای خانه را بیابید. در این میان آگاهی از این مسئله که چه املاح و ناخالصی هایی در آب موجود است، به عنوان اولین قدم در مسیر سخت تصمیم گیری پیش روی شما قرار دارد.

عملکرد فیلتر تصفیه آب

حال که نسبت به شباهت ها و تفاوت های فیلتر تصفیه آب و دستگاه سختی گیر آب، آشنایی پیدا کردید. بهترین زمان است که عملکرد هرکدام از آنها را بشناسید. چه بسا که در تصمیم گیری شما برای استفاده از آنها تاثیر داشته باشد.

در حال حاضر فیلتر تصفیه آب، تکنیک های مختلفی را جهت پاکسازی آلودگی و حذف ناخالصی ها مورد استفاده قرار می دهد. از معمول ترین راه های حذف آلودگی ها از آب، فیلتر ته نشین، اسمز معکوس و کربن فعال است. مطمئنا این فیلتر را در زیر سینک آشپزخانه ها مشاهده کرده اید که به پاکسازی آب خارج شده از خانه می پردازد. با توجه به اینکه شما از چه فیلتری استفاده می کنید، آلاینده ها به دام خواهند افتاد و حتی از سیستم پاکسازی حذف می شوند یا در یک مخزن بیرون جمع آوری خواهند شد.

فیلتر تصفیه آب به شما این اطمینان را خواهد داد که آب شرب مصرفی تان کاملا بی خطر است.

عملکرد دستگاه سختی گیر آب

اگر نسبت به پروسه تبادل یونی آگاهی داشته باشید، باید بگوییم دستگاه سختی گیر آب از این پروسه جهت جداسازی مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم از آب سخت استفاده می کند. این کار منجر به جلوگیری از هرگونه رسوب گذاری و آسیب به تاسیسات خانه خواهد شد. در این مسیر دستگاه های متفاوتی به بازار معرفی شده اند. می توانید برای آگاهی از اینکه کدام دستگاه برای تاسیسات خانه یا محل کار شما مناسب است، با کارشناسان و متخصصان سایت آکواپرو فیلتر تماس بگیرید. به طور معمول اما سختی گیرها از روش تعویض یونی و بستر رزینی استفاده می کنند. زیرا سختی موقت آب را با سدیم عوض کرده و آب را نرم می کند. سپس به کل خانه سرازیر می شوند.
خرید آسان تصفیه آب

همچنین بخوانید...

09 خرداد 1401 دستگاه تصفیه آب وبلاگ تصفیه آب فیلتر تصفیه آب فیلتر کربنی نزم کننده آب سختی گیر آب آب سخت سختی سنج آب فیلتر تصفیه آب دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...