معضل کم آبی و استفاده از پساب فاضلاب

یکی از آثار تغییر اقلیم ،خشکسالی طولا مدت برای کشوران است و گزارش پایگاه های خبری نشان میدهد ایران 17 سال است که در شرایط خشکسالی به سر می برد.در سالهای اخیر، نبود برنامه جامع بهره وری آب و برداشت اضافه و بی رویه از منابع زیرزمینی سبب شده تا خسارات جبران ناپذیری به منابع آبی و سفره های زیرزمینی کشورمان وارد شود.
نفسم میگیرد

در حال حاضر میزان آب آشامیدنی به عنوان منبع آب تجدیدپذیر کشور نسبت به نیاز مصرف در بخش های صنعت ، کشاورزی و شرب کاسته شده است و مسئولان را به فکر استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب انداخته است که تاکنون فقط برای تأمین موارد فوق استفاده می شد، اما به تازگی در حال بررسی طرح هایی هستند که میتوان به مواردی چون تامین آب مصرفی با استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب در استانهای مازندران و همدان اشاره کرد.به این صورت که  پساب فاضلاب شهرها و روستاها چندین بار تصفیه کامل شده و با حذف تمامی مواد مخلوط و محلول به آب مقطر تبدیل شده و سپس با افزودن املاح مورد نیاز، آب قابل شرب بدست می آید.این کار در بسیاری از کشورها با توجه به کاشه منابع آب، در حال اجرایی شدن است،از جمله این کشورها می توان به آمریکا اشاره کرد که تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده و یا ژاپن که تامین آب شرب از پساب فاضلاب را اجرایی کرده، اشاره کرد.

همچنین بخوانید...

26 ارديبهشت 1401 آب و سلامتی وبلاگ تصفیه آب تصیه آب محیط زیست فاضلاب پساب کم آبی آب سالم سلامتی آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006