مدت زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب

مهمترین چیز در فیلتر شما برای کار طولانی و با کیفیت آن سرویس است.
در زیر فواصل جایگزینی برای عناصر فیلتر در سیستم AquaPro وجود دارد.

1)  مجموعه ای از کارتریج  Prefiltration AquaPro، بسته به کیفیت آب منبع، مطلوب است از 3 تا 6 ماه تغییر کند. بسیار مهم است که این لحظه را از دست ندهید، در غیر این صورت عنصر غشایی اسمز معکوس شکست خواهد خورد . واقعیت این است که برای نیم سال باکتری ها شروع به ضرب شدن در کارتریج های کربن می کنند، غشاء از سه چیز می ترسد: کلر، آهن و آلی، و به همین ترتیب تعویض به موقع این کارتریج های پیش فرآیند، کارکرد فیلتر شما را برای سال ها طولانی تر خواهد کرد. 

 

  • مرحله اول تصفیه اغلب تصفیه مکانیکی آب از ذرات غیر محلول، شن، خاک رس یا زنگ است. در ابتدا، اغلب دلیل آن این است که آب را خاموش می کند (از آنجا که با تعویض تکرار با آب، خاک بیشتر از حد معمول به فیلتر می رسد)، اما کارتریج تمیز کردن مکانیکی ارزان است و ما توصیه می کنیم هر دو یا سه ماه آن را جایگزین کنید. تعویض نادرست این کارتریج ممکن است به مراحل بعدی تمیز کردن آسیب برساند و کیفیت آب کاهش می یابد. 
  • مرحله دوم، ذغال سنگ گرانبها، یا قیر و یا تصفیه جامع است که شامل هر دو ماده است. در این مرحله، نمک های کلر و کلر اورانیک، آهن و یا سختی از آب خارج می شوند. در اینجا، نظم جایگزینی برای محاسبه بسیار ساده تر است: هنگامی که ما کمبود (سختی)، رنگ آب (آهن) تغییر کرده است، یا بوی ناخوشایند (کلر) ظاهر شده است - این سیگنال برای جایگزینی این کارتریج! با توجه به هزینه قابل ملاحظه چنین کارتریج، ما توصیه می کنیم آنها را با تغییر سه ماه به شش ماه، اما نه بعد از آن تغییر دهید. از آنجایی که کارتریج های زغال سنگ احتمال برداشتن یک فیلم باکتریایی را کاهش می دهند، پتانسیل جذب گرانول زغال سنگ را کاهش می دهند یا مقدار زیادی از نمک های سختی یا آهن حل شده را به دست می آورند.
  • مرحله سوم تمیز کردن بیشتر از همه فیلترهای آب شناخته شده به ما ذغال سنگ فشرده (بلوک کربن، بلوک کربن - ویرایش). این کارتریج از پوسته نارگیل سوز ساخته شده است و دارای "مش" فیلتر تصفیه نازک است که در آن آلودگی هایی که توسط دو کارتریج اول پاک نمی شوند، گرفتار می شوند. مقررات جایگزینی این کارتریج - نه بعد از شش ماه، حداکثر یک سال. دلایل مشابه هستند، بوی کلر به نظر می رسد، جریان آب کاهش می یابد - یک سیگنال برای جایگزینی!

 

2)  کافی است یک بار در سال یک دستگاه معدنی ساز را برای اسمز معکوس جایگزین کنید، البته اغلب آن را تغییر می دهید، بیشتر اشباع شده با آب معدنی از آب شیرین است، اما ما توصیه نمی آن را تغییر دهید بیشتر از یک بار در هر شش ماه.

 

3)  البته، پس از فیلتر هر بار شش ماه، پس از فیلتر کربن مطلوب است، اما بیش از یک سال آن را بیش از حد نادیده نگیرید، در غیر این صورت آب از مخزن ذخیره شده با کیفیت اشتباه خواهد بود.

 

4)  ماژول غشاء مهمترین و گرانترین ماژول فیلتر شما است، نه تنها بیش از یک بار در هر 3 سال جایگزین می شود، یا اگر پیش از موعد ناکافی باشد، می توانید کیفیت آن را با یک دستگاه خاص بررسی کنید: TDS meter. دومین دلیل قابل توجه برای شکست این واحد، یک وخامت جدی در کیفیت آب و وقوع مقیاس در کتری است.

همچنین بخوانید...

07 خرداد 1401 فیلتر تصفیه آب یخچال دستگاه تصفیه آب آب و سلامتی وبلاگ تصفیه آب فیلتر داخلی یخچال فیلتر تصفیه آب ساید فیلتر بیرونی یخچال فیلتر یخچال تصفیه آب یخچال فیلتر دستگاه تصفیه آب آب فیلتر تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...