رابطه آب ناسالم و مرگ زودرس

بحران آب در جهان بیشتر از هر جنگی ، جان انسانها را به خطر انداخته و باعث مرگ زودرس می شود.اگر این بحران در جهان ادامه پیدا کند،پانصد میلیون نفر تا 9 سال آینده از امکان استفاده از آب سالم و بهداشتی بی بهره خواهند ماند و تا سال 2025 جمعیت 800 میلیونی از مردم جهان از آب غیر بهداشتی استفاده خواهند کرد.

خشکسالیبحران آب در جهان بیشتر از هر جنگی ، جان انسانها را به خطر انداخته و باعث مرگ زودرس می شود.اگر این بحران در جهان ادامه پیدا کند،پانصد میلیون نفر تا 9 سال آینده از امکان استفاده از آب سالم و بهداشتی بی بهره خواهند ماند و تا سال 2025 جمعیت 800 میلیونی از مردم جهان از آب غیر بهداشتی استفاده خواهند کرد.مدتی پیش نماینده سازمان ملل در ایران این مطلب را عوان کرد:علت یک بیماری از هر ده بیماری و 6 درصد مرگ و میرها در سراسر جهان، آب غیر بهداشتی و ناسالم است. تب روده ای یا حصبه و تب مالت از مهمترین بیماری هایی هستند که ناشی از استفاده از آب آلوده به میکروب ها است که در جریان آن مغز، سیستم عصبی و چشم از مهمترین بافت هایی هستند که در جریان این بیماری ها آسیب می بینند.در کشورهای توسعه یافته آب در کمتر از یک درصد موارد عامل مرگ و میر افراد است که این میزان در کشورهای در حال توسعه به 12 تا 23 درصد می رسد.
 
همچنین در گزارشی که بانك جهانی از وضعیت آلودگی آبهای جهان كه با عنوان " شاخص‌های توسعه جهان" گزارشی منتشر کرده است، نقش صنایع غذایی و نوشیدنی و فاضلاب های شهری در آلوده كردن آب‌های ایران را ‪ ۴۳/۸درصد برآورد شده است. بر اساس این گزارش، صنایع تولید فلزات اولیه با ‪ ۱۷/۲و صنایع نساجی با ‪ ۱۲/۵درصد پس از فاضلاب های شهری ، صنایع غذایی و نوشیدنی بیشترین نقش را در آلودگی آب‌های ایران دارند..
برای رفع مشکلات آب آشامیدنی راه حل های مختلفی وجود دارد که کارشناسان نیز به آن اشاره کرده اند.یکی از بهترین آنها استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی است که در منازل و در آشپزخانه ها نصب می شوند و در داقع درست در لحظه مصرف، آب آشامیدنی را تا 90 درصد خالص می کنند. این دستگاه ها با استفاده از فناوری اسمز معکوس (RO) تمامی آلاینده های محلول در آب، نظیر کلر باقیمانده، نیترات، سموم و حشره کش ها، آرسنیک، سرب و ... را از آب جدا کرده و آبی سالم و گوارا در اختیار خانواده ها قرار می دهد.سیستم های تصفیه آب ،زنگ آهن باقی مانده از لوله های فرسوده و قدیمی را به طور کامل از آب جدا می کنند و سختی و سنگینی آب را کاهش داده و باعث جلوگیری از ایجاد رسوب در کتری، قوری، سماور و دیگر وسایلی که با آب کار می کنند می شود.اگر به سلامت خود و خانواده خود اهمیت می دهید و میخواهید از فیلتر تصفیه آب برای بالا بردن سطح کیفیت آب آشامیدنی منزلتان استفاده کنید به شما توصیه می کنیم که از دستگاه های تصفیه آب استاندارد و بهداشتی برای این امر استفاده کنید.
دستگاه تصفیه آب آکواپرو

همچنین بخوانید...

26 ارديبهشت 1401 آب و سلامتی وبلاگ مرگ زودرس آب ناسالم آب سالم سلامتی آب تصفیه شده تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006