فیلتر های تصفیه آب از چه موادی ساخته می شوند

چهار نوع از فیلترهای تصفیه آب معمول که در خانوارها مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام از آنها به طور متفاوتی کار می کنند، بنابراین فیلترهای آنها از مواد مختلفی ساخته می شوند. در اینجا یک لیست آماده کردیم از محبوب ترین فیلترها و آنچه از آن ساخته شده است:
فیلتر تصفیه آب

کربن فعال

فیلتر تصفیه آب کربن فعال، محبوب ترین فیلتر آب خانگی است. محبوبیت آن به دلیل قیمت ارزانی که دارد بسیار زیاد است، همچنین دارای اندازه مناسبی می باشد و استفاده از آن راحت است. این نوع فیلترها از گرانولهای کربن فعال استفاده می کنند که بر روی زغال چوب بر روی آلاینده ها متمرکز شده اند. زغال چوب بسیار متراکم نیست، در واقع یک ساختار متخلخل پر از رگه ها دارد که مواد شیمیایی را از طریق جذب جذب می کند. جذب فرایندی است که گازها و مایعات توسط مایعات یا جامدات دیگر به دام افتاده است.

تقطیر 

از آنجایی که ما بچه بودیم، یاد گرفتیم که با جوشاندن آب میتوان آن را پاک کرد. تقطیر یک روش پیشرفته تر برای جوشیدن آب است. در عوض فقط جوشاندن آن، بخار آزاد شده را جذب می کند و آن را در ظرف جداگانه مخلوط می کند.

یون تبادل 

بسیاری از این فیلترها از دانه های زئولیت ساخته شده اند. این دانه ها حاوی یون های سدیم هستند. هنگامی که آب سخت از طریق فیلتر عبور می کند، حاوی منیزیم و کلسیم است. یونهای موجود در دانه های زئولیت مانند منیزیم و کلسیم بهتر از سدیم هستند، بنابراین این یون ها را دام می اندازند و سدیم خود را آزاد می کنند.

اسمز معکوس 

این سیستم های تصفیه معمولا بیش از یک فیلتر دارند. در واقع، اکثر سیستم های RO دارای 3 فیلتر پیش غشاء، یک غشاء نیمه نفوذ پذیر و یک فیلتر پس از غشاء است. بعضی از آنها فیلترهای اضافی را بسته به مدل دارند. مهمترین فیلتر غشای نیمه نفوذپذیر است که غشاء اسمز معکوس نیز نامیده می شود. این فیلتر از آلاینده ها بر اساس اندازه و وزن مولکولی خود جلوگیری می کند، بنابراین تنها ترکیبات بسیار کمی از آن عبور می کنند.

همچنین بخوانید...

27 ارديبهشت 1401 فیلتر تصفیه آب یخچال دستگاه تصفیه آب وبلاگ تصفیه آب تقطیر کربن فعال فیلتر آب فیلتر تصفیه آب تصفیه آب دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...