مقایسه روشهای تصفیه آب

برنامه ریزی برای خرید تصفیه آب جدید برای خانه شما؟ اشتباه بین تمام شرایط فنی؟تو تنها نیستی.بیشتر مارک ها از "من بهترین" سندرم رنج می برند و بیشتر به بازاریابی بیشتر از ارائه اطلاعات عملی متمرکز هستند.این باعث دلگرمی شما شده است که در ذهن شما در حال حاضر وجود دارد.اکنون که شما تمام تلاش های سخت برای فرود در این صفحه انجام داده اید، بقیه را بگذارید.این پست تفاوت بین RO، UV، UF و MF در شرایط ساده را توضیح می دهد.

انتخاب تصفیه آب مناسب برای خانه شما بسیار مهم است تا سلامت خوبی داشته باشید. و اولین گام در انتخاب تصفیه کننده مناسب درک کیفیت آب و انتخاب تکنولوژی تصفیه آب مناسب است.

ما در حال حاضر یک راهنمای دقیق در مورد چگونگی انتخاب تصفیه آب مناسب برای خانه خود را پوشش داده ایم.

در این پست قبلی، اطلاعات مفصلی در مورد شناسایی ناخالصی های معمول یافت شده در آب را پوشش داده ایم و نقشه برداری از فن آوری های تصفیه آب درست را با توجه به کیفیت آب.

این پست سعی خواهد کرد تمام فن آوری های تصفیه آب معمولی مانند RO (اسمز معکوس، UV (Ultraviolet)، UF (Ultra Filtration) و MF (Micro Filtration) و تفاوت بین آنها را توضیح دهد.

دانستن تفاوت بین فن آوری های تصفیه آب RO، UV، UF و MF بیشتر به شما در انتخاب بهترین تصفیه کننده آب که برای خانه یا دفتر مناسب تر است کمک خواهد کرد .

یکی دیگر از اصطلاحات رایج مورد استفاده در تصفیه آب TDS، شما می توانید همه چیز در مورد سطح TDS آب در پست قبلی ما یاد بگیرند .

فرم کامل RO UV UF و MF چیست؟

 RO کامل فرم - اسمز معکوس

  • شکل کامل UV - اشعه ماوراء بنفش
  • UF کامل فرم - فوق العاده تصفیه
  • MF فرم کامل - میکرو تصفیه

 RO نسبت به UV نسبت به UF نسبت به MF - تفاوت بین فن آوری های اصلی تصفیه آب

 RO خالص سازیتصفیه UVتصفیه UFخالص سازی MF

نیاز به برق برای تصفیه
نیاز به برق برای تصفیه
به برق نیاز ندارد
به برق نیاز ندارد
فیلتر کردن تمام باکتری ها و ویروس ها از آب
تمام باکتری ها و ویروس ها را می کشد، اما بدن آنها در آب باقی می ماند
فیلتر کردن تمام باکتری ها و ویروس ها از آب
فیلتر کردن تنها باکتری ها
نیاز به فشار آب بالا است. بنابراین پمپ آب اضافی در تمام تصفیه کننده های RO استفاده می شود
با فشار معمول آب شیرین کار می کند
با فشار معمول آب شیرین کار می کند
با فشار معمول آب شیرین کار می کند
نمک های حل شده و فلزات مضر را حذف می کند
نمکهای محلول نمیتوانند فلزات مضر را حذف کنند
نمکهای محلول نمیتوانند فلزات مضر را حذف کنند
نمکهای محلول نمیتوانند فلزات مضر را حذف کنند
فیلتر تمام ناخالصی های معلق و قابل مشاهده مانند گلدان، زنگ، خاک، شن و غیره
بدون فیلتر کردن
فیلتر تمام ناخالصی های معلق و قابل مشاهده مانند گلدان، زنگ، خاک، شن و غیره
فیلتر تمام ناخالصی های معلق و قابل مشاهده مانند گلدان، زنگ، خاک، شن و غیره
اندازه غشا: 0.0001 میکرون
بدون غشاء
اندازه غشا: 0.01 میکرون
اندازه غشا: 0.1 میکرون
90٪ کاهش TDS
0٪ کاهش TDS
0٪ کاهش TDS
0٪ کاهش TDS
بسیاری از آب را از بین می برد
بدون تلفات آب
بدون تلفات آب
بدون تلفات آب

 تصویر زیر تصویری از ویژگی های فیلتراسیون / تصفیه و قابلیت های غشاء MF، UF و RO را به صورت تصویری نشان می دهد.

با نگاهی به تصویر بالا، به طور طبیعی فکر می کنم اگر RO تنها می تواند تمام ناخالصی ها را حذف کند، چه نیازی به سایر روش های تصفیه مانند UV، UF و MF است؟

ما در یک ثانیه به این کار خواهیم رسید.

اگر شما در مقایسه با فن آوری های تصفیه شده در بالا نگاه کنید، هیچ یک از UV، UF، MF حفاظت کامل در برابر تمام ناخالصی های معمول پیدا نمی کند. بنابراین کاملا روشن است که هیچ کدام از این سه تکنولوژی تصفیه نمی توانند به راحتی تصفیه قابل اعتماد را انجام دهند.

در حال حاضر، بازگشت به RO تصفیه .

منافذ غشاء RO بسیار کوچک است (0.0001 میکرون) و غشاء RO در صورتی که پیش فیلتر تصفیه مناسب مورد استفاده قرار نگیرد، آسیب می بیند و خفه می شود. به همین دلیل است که شما بیشترین تصفیه کننده RO را با استفاده از 2 فیلتر پیش فیلتر مانند فیلتر پیش رسوب، فیلتر رسوب، فیلتر پیش کربن و غیره می بینید .

تصفیه کننده های آب RO نیز نیاز به پس از درمان مناسب مانند ستون UV، فیلتر پس از کربن و کانی ساز و غیره. تمام این فیلتر پس از RO و تصفیه آب معمولا به 100٪ مطمئن از تصفیه اضافه شده و برای حذف هر آلی و غیر آلی ناخالصی هنوز هم باقی مانده است در آب. غشای RO نیز می تواند طعم آب را تغییر دهد و آن را طعم تلخ و غیر طبیعی می کند. از آنجا که این فیلتر کربن فعال پس از RO استفاده می شود، کارتریج های مضر یا کانی سازی استفاده می شود.

بهترین زمان برای تغییر غشای RO را بدانید .

بنابراین آنچه که ما در تلاشیم این را بیابیم این است که برای تصفیه قابل اعتماد و آب خالص مورد نیاز ترکیبی از تکنولوژی های تصفیه چند است.

ما نمی خواهیم این پست را بطور غیرمستقیم طول بکشد و می خواهیم با افکار نهایی ما با این کار پایان دهیم.

افکار نهایی

این توصیه به تکیه بر روی هر فن آوری تصفیه تک نیست به عنوان هر فن آوری تصفیه جوانب مثبت و منفی آن است. نیاز به یک رویکرد تصفیه چند مرحله ای است که از روش های مختلف تصفیه استفاده می کند .

به همین دلیل است که توصیه می کنیم تصفیه کننده های آب است که ترکیبی از RO، UV، UF با کنترل کننده / مدولاتور TDS یا Mineralizer را دارد . این تصفیه کننده های آب برای اکثر خانه های هند مناسب است.

امیدوارم این توضیح دقیق، تفاوت بین روان کننده های UV، UF و MF، مفید باشد.

همچنین بخوانید...

07 خرداد 1401 فیلتر تصفیه آب یخچال دستگاه تصفیه آب وبلاگ تصفیه آب UV فیلتر ساید فیلتر یخچال تصفیه آب یخچال RO اسمز معکوس تصفیه آب دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006