اهمیت نوشیدن آب در دوران بارداری

نوشیدن آب تصفیه شده و سالم برای همه افراد و در هر سن و شرایطی لازم است.اما گاهی اوقات که بدن انسان دچار تغییرات می شود ، نیاز نوشیدن آب سالم برای بدن بیشتر احساس می شود و از درجه اهمیت بیشتری برخوردار می گردد، زیرا این نوشیدن آب رابطه مستقیم با سلامتی فرد دارد.یکی از شرایطی که در آن نوشیدن آب بسیار اهمیت دارد دوران بارداری می باشد.

نوشیدن آب در دوران بارداری

نوشیدن آب سالم در دوران بارداری و تحقیقاتی که در این باره انجام شده

در مورد نوشیدن آب در دوران بارداری تحقیقات زیادی صورت گرفته و محققین به این نتیجه رسیده اند که نوشیدن آب سالم در این دوران عوارض بارداری را کاهش داده و بدن را در مواجه شدن با تغییرات فیزیولوژیکی در این دوران آماده کرده و سلامت فرزند و همچنین مادر را در پی دارد.
یکی از مهمترین عوامل در دوران بارداری آب و نوشیدن آب است.در بدن مادر آب وظیفه حمل غذا را به عهده دارد و مواد غذایی را از بدن مادر و از طریق خون به جنین می رساند.بعلاوه آب سموم بدن را دفع و ادرار را رقیق می‌سازد و همچنین از عفونت‌هایی که در میان برخی مادران بوجود می آید جلوگیری می کند، برای مثال می توان به عفونت مجاری ادراری که از انواع رایج است می توان اشاره کرد.اما مهمترین دلیل برای اینکه نوشیدن آب در این دوران بسیار اهمیت دارد،جلوگیری از کم آبی است.کم آبی یک خطر جدی برای مادران در این دوران محسوب می شود.مقدار زیادی از آب مصرفی مادر در دوران بارداری در کیسه آب جنین قرار می گیرد و این آب به طور میانگین هر یک ساعت عوض شده و برای این جایگزین شدن از آب ذخیره شده در بدن مادر استفاده می شود.این تعویض مایع یک امر حیاتی برای سلامتی جنین  در رحم به شمار می رود.

اهمیت استفاده از  آب سالم و تصفیه شده در دوران بارداری

حجم خون مادر در ماه هشتم بارداری زیاد شده، و در این زمان باید آب سالم بیشتری به بدن مادر برسد. و در صورتی که این اتفاق نیوفتد و آب مورد نیاز بدن مادر تامین نشود خون در بدن غلیظ می شود و نتایجی چون فشار خون،بیماری های عروقی و قلبی و مشکلاتی چون منقبض شدن ماهیچه ها،زایمان زودرس که خود مشکلات فراوانی را به همراه دارد را، به دنبال دارد.علاوه بر مصرف غذاهای مفید و مغذی که بنا به دستور پزشک برای مادران توصیه می شود،مصرف روزانه حداقل 8 لیوان آب سالم و تصفیه شده نیز باید در دستور قرار داده شود.از مزایای دیگری که نوشیدن آب تصفیه شده در دوران بارداری برای مادران به همراه دارد می توان به جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ اشاره کرد.آب سالم ، بهترین جایگزین برای نوشیدنی هایی مثل چای و قهوه است که پزشکان مصرف این چنین نوشیدنی ها که حاوی کافئین می باشند را در دوران بارداری با محدودیت مواجه کرده اند.

 دوران بارداری و مزایای نوشیدن آب سالم در این دوران

بر اساس دستور پزشکان ورزش در بسیاری از مادران به صورت مرتب توصیه میشود.این ورزش باعث تعرق و از دست دادن میزان زیادی آب از بدن می شود که بهترین روش برای جبران این آب،نوشیدن آب و گوارا به میزان توصیه شده می باشد.از مزایای نوشیدن آب تصفیه ‌شده و سالم در این دوران می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • شادابی و داشتن پوستی سالم.
  • نوشیدن آب در این دوران به جلوگیری از بوجود آمدن جوش روی پوست کمک می کند.
  • دفع شدن سدیم زاید بدن مادر با نوشیدن آب از طریق اندام‌های بدن.
  • خطر ریسک زایمان زودرس و یا سقط جنین را کاهش می دهد.
  • شکم بهتر کار کرده و بهبودی جهاز هاضمه را در پی دارد.
  • دفع عفونت‌های بارداری و سموم از طریق ادرار و تعرق از بدن.

همچنین بخوانید...

16 مهر 1402 آب و سلامتی وبلاگ تصفیه آب دوران بارداری نوشیدن آب آب سالم سلامتی آب تصفیه شده آب تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006