فیلتر تصفیه کلر از آب

این روزها فیلتر کلر از آب به یکی از اصلی ترین دغدغه مردم تبدیل شده است. هر چند که بسیاری بر این عقیده اند در صورت نوشیدن آب تصفیه نشده نیز هیچ مشکل و بیماری به سراغ شان نخواهد آمد. فارغ از اینکه؛ با افزایش جعیت، آلودگی های فیزیکی و شیمیایی و صنعتی نیز بیشتر شده و بسیاری از بیماری ها هیچ نشانه و علائمی را از خود بروز نمی دهند. به همین دلیل این روزها آب شرب قابل استفاده در لوله کشی های ساختمانی، با کلر ضد عفونی شده است. هر چند که بسیاری درصدد از بین بردن کلر موجود در آب هستند. از همین رو فیلتر تصفیه آب و دستگاه تصفیه آب را برای منزل تهیه می کنند. 

کلر به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده در بسیاری از کشورها توسط دولت ها و حتی شرکت های تامین آب مورد استفاده قرار میگیرد. کلر قادر است تا اکثریت باکتری های موجود در آب را از بین برده و از آن در راه رسیدن به شیر محافظت نماید. اما سوال اصلی و اساسی اینجاست؛ چرا باید کلر را با کمک فیلترهای موجود در دستگاه های تصفیه از حذف کنیم؟ از طرفی کدام یک از فیلترهای موجود میتواند در این راه موفق عمل کند؟ در این مسیر می توانید با کارشناسان و مشاوران آکواپروفیلتر تماس بگیرید، آنها راهنمایی های دقیق و کاملی را در این مسیر پیش روی شما قرار می دهند. البته در ادامه توضیحاتی خدمت شما ارائه خواهیم داد.

چرا باید کلر را حذف کنیم؟

مسئله اینجاست؛ شاید کلر اثرات ضدعفونی کننده کاملا مشهودی داشته باشد، اما در برخی موارد پس از گذشت مدتی به یک مشکل تبدیل می شود. اصلی ترین علت وحود کلر در آب آشامیدنی نیز حساسیت بیش از اندازه برخی از افراد به طعم و بوی آن است. اگر نمیتوانید بو و یا مزه کلر را درک و قبول کنید، بهره گیری از دستگاه تصفیه آب باکیفیت خانگی یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست تا طعم نامطبوع آب را حذف کرده و از آن خلاص شوید.

آیا می دانید کدام دستگاه تصفیه آب خانگی میتواند نیاز شما را برآورده سازد؟ دقیقا همینجاست که توصیه می شود مشورت با افراد باتجربه و کاربلد در این راستا بسیار ضروری است. آنها با تجربه ای که طی سال ها فعالیت بدست آورده اند، می توانند راهنمایی های کاملی را خدمت شما ارائه دهند. 

بهترین دستگاه تصفیه آب

کلر موجود در آب بی خطر است؟ 

اگر بخواهید به شرکت های تامین کننده آب در تمامی کشورهای جهان سری بزنید، متوجه می شوید که تنها مقادیر کمی از کلر را در آب استفاده می کنند. که این مقدار نمی تواند هیچ مشکل و خطری را برای افراد به بار آورد. به عنوان مثال؛ در کشور انگلیس از کلر در آب آشامیدنی و برای ضدعفونی کردن آن استفاده می شود. هر چند که از آن به جهت اهداف دیگری مانند استرلیزه کردن بطری شیر کودک و البته صنعت مراقبت های بهداشتی در مقادیر بالاتر و محافظت شده استفاده می شود. چندبار تاکنون به استخرهای شنا و آب درمانی و حتی چشمه های آب گرم رفته اید و بوی کلر را استشمام کرده اید؟

به طور کلی کشورها می دانند تنها سطح کلر استاندارد و پایین است که می تواند نیاز مردم را برطرف کند. اما این مسئله در تمامی کشورها صدق نمی کند. قاعدتا شرکت های آب، مقدار ضدعفونی کننده های رسوبی در آب را چه به تنهایی و چه به صورت ترکیب با کلر، تا سطح 5 میلی گرم بر لیتر یا کمتر حفظ می کنند. اما در برخی مواقع در زمان تعمیر سیستم لوله کشی، به مقادیر بیشتری نیاز است. اگر در برخی مواقع بوی شدیدتری از کلر را استشمام می کنید باید آن را به تعمیران لوله ها در منطقه ربط دهید. از همین رو مشکل ماندگاری نخواهد بود و موضوعی برای نگرانی را پیش نخواهد آورد.

زمانی که آب در تصفیه خانه مرکزی تصفیه می شود، دیگر ایمن است. اما آیا می دانید این تصفیه چگونه انجام می شود؟ 

مراحل فیلتر تصفیه کلر از آب 

اگر می خواهید بدانید آب آشامیدنی شما به چه صورت تهیه می شود، لازم است تا در این بخش همراه ما باشید. البته اینکه از کدام دستگاه تصفیه آب در این مسیر استفاده می کنید بسیار حائز اهمیت است. چه بسا که این مسئله می تواند به شما در خرید دستگاه مورد نظر کمک شایانی کند. مراحل آن به شرح زیر است:

  • مرحله اول

در اولین مرحله از فیلتر تصفیه آب کلر، متوجه خواهید شد که PP فیلتر از الیاف طبیعی فشرده شده ساخته شده است. به همین دلیل در حذف مواد جامد موجود در آب همچون شن، ماسه، گل و لای به قطر پنج میکرون کرون توانایی بالایی دارد. در این مرحله تمامی املاح درشت موجود در آب از بین خواهد رفت.

  • مرحله دوم

UDF نوعی کربن پودری درون فیلتر است که از کربن گیاهی و البته بسیار باکیفیت ساخته شده است. اصلی ترین کاربرد آن را باید حذف کلر و همچنین بهبود دادن رنگ و طعم آب بدانید. تاکنون چندبار به دلیل طعم و بوی بد کلر موجود در آب، از نوشیدنش صرف نظر کرده اید؟ باید بدانید با کمک این مرحله از فیلتر، این مشکل به راحتی برطرف خواهد شد. 

  • مرحله سوم

CTO کربن بلاک از جنس پوسته نارگیل فشرده ساخته شده است. این بخش به جهت تکمیل پیش فیلتراسیون و همچنین بهبود کارآیی فیلترهای مراحل بعدی تصفیه آب کاربرد دارد. وجود این فیلتر باعث می شود تا عملکرد دستگاه تصفیه خریداری شده شما، به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند و قطعات دستگاه در سلامت کامل باشند.

  • مرحله چهارم

فیلتر ممبران را باید مهم ترین فیلتر در تصفیه آب دستگاه های خانگی بدانید. ممبران استفاده شده معمولا توانایی تولید 75 گالن آب تصفیه شده در شبانه روز را دارند. از طرفی غشای آنها توانایی حذف کامل آلودگی ها و املاح موجود در آب تا قطر 0.0001 میکرون مانند مواد شیمیایی، باکتری ها، نیترات، آرسنیک و... با ضریب دقت 9909 درصد را داراست.
فیلتر ممبران

  • مرحله پنجم

کربن خطی این مرحله از تصفیه آب به جهت بهبود رنگ و مزه آب استفاده می شود. این روزها هیچکس نمیخواهد آبی را بنوشد که طعم و مزه بدی دارد. به همین دلیل است که بهره گیری از دستگاه های تصفیه به طور قابل توجهی پرطرفدار شده است.

اینکه مراحل فیلتر تصفیه کلر از آب را بدانید تنها منجر به افزایش اطلاعات شما و اهمیت بهره گیری از دستگاه های تصفیه آب می شود. اینکه کدام یک از دستگاه ها قادر به برطرف کردن نیاز شماست، دقیقا همان مسئله ای است که باید با کارشناسان و متخصصان مشورت کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله تا حد امکان توضیحاتی را درباره کلر، اهمیت وجود آن در آب و البته اصلی ترین مسئله چرایی حذف آن از آب مطرح کردیم. حال می دانید در چه صورتی و به چه روش هایی قادر به برطرف کردن طعم و بوی بد آب آشامیدنی هستید. در حال حاضر فیلترهای بسیار متفاوتی به بازار ارائه شده، اینکه کدام یک از آنها دقیقا نیاز شما را برطرف خواهد کرد مسئله ای است که کارشناسان و متخصصان شرکت اکوا فیلتر می توانند به شما شرح دهند.

اگر در نظر دارید از فیلترهای مختلف در دستگاه تصفیه آب خانگی خود بهره بگیرید، نیاز است تا مدل دستگاه را مورد بررسی قرار داده و تطابق آن را با فیلترهای دیگر بسنجید. در این مسیر توصیه می شود که حتما با کارشناسان و مشاوران شرکت اکوا پرو فیلتر تماس بگیرید. آنها راهنمایی های دقیق و کاملی را در این مسیر پیش روی شما قرار خواهند داد.
خرید آسان تصفیه آب

همچنین بخوانید...

09 خرداد 1401 فیلتر تصفیه آب یخچال دستگاه تصفیه آب آب و سلامتی وبلاگ تصفیه آب فیلتر حذف کلر فیلتر داخلی یخچال کلر فیلتر بیرونی یخچال آب سالم آب فیلتر تصفیه آب دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006