آیا نوشیدن آب تصفیه شده برای کودکان بی خطر است؟

آیا نوشیدن آب تصفیه شده برای کودکان بی خطر است؟

آیا می دانید یک انسان معمولی نمی تواند بیش از پنج روز بدون آب زنده بماند. دمای بدن بدون آب قابل حفظ نیست و کمبود آن می تواند منجر به کم آبی بدن شود. در واقع، هر سلول بدن انسان برای عملکرد به آب نیاز دارد. کودکان همچنین به آب نیاز دارند - در واقع آنها به فلوراید نیاز دارند. از این رو، آب لوله کشی قطعا گزینه خوبی برای آنها است.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، بیش از 1.2 میلیارد نفر در سراسر جهان به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند. یکی از کشورهایی که آب آشامیدنی ایمن دارد، ایالات متحده است. با این حال، برخی از ایالت ها در مورد مقررات آب بسیار سفت و سخت هستند - یا می توان گفت، آنها ایمن تر هستند.
آب تصفیه شده برای کودکان

آیا آب شیر مستقیم یا آب شیر تصفیه شده برای کودکان بی خطر است؟

والدین معمولاً می پرسند که آیا آب لوله کشی تصفیه شده برای فرزندانشان بی خطر است؟ تحقیقات و تحلیل های زیادی توسط سازمان ها برای درک ایمنی آب آشامیدنی انجام شده است. آنها می گویند، آب لوله کشی برای کودکان بی خطر است، اما آب لوله کشی که مجدد بوسیله دستگاه تصفیه آب تصفیه شده باشد قطعا بهتر است.

موقعیت مکانی نقش مهمی در کیفیت آب آشامیدنی موجود دارد. و بسته به منطقه و کیفیت آب آنجا می توان از روش ها و روش های مختلفی برای تصفیه آب استفاده کرد.

علاوه بر اینکه آب لوله کشی توسط بسیاری از سازمان های دولتی تایید شده است، آب هنوز نمی تواند خالص باشد. یک یافته جدید نشان می دهد که آب لوله کشی حاوی میکرو پلاستیک است. اگرچه معلوم نیست چقدر این می تواند برای انسان مضر باشد، اما چگونه با بچه هایمان شانس بیاوریم! با این حال، جوشاندن یا فیلتر کردن آب لوله کشی برای کودکان توصیه می شود. جوشاندن احتمال بیماری ناشی از آب آلوده را کاهش می دهد.

آب مستقیم لوله کشی به هر حال برای نوزادان کمتر از شش ماه توصیه نمی شود. هر بار که شیر خشک را برای آنها تهیه می کنید، آب را بجوشانید. این فرآیند تنها باکتری هایی را که در آب باقی می ماند، حذف می کند، که در واقع مورد نیاز بدن نوزاد است.

هنگامی که کودک شش ماهه شد، می توان آب لوله کشی مستقیم به او داد. فیلتر تصفیه آب راه خوبی برای حذف آلاینده هایی هستند که شامل مواد شیمیایی، میکروب ها، ذرات رادیواکتیو و غیره می شود. یک فیلتر کربن بلوک تست شده می تواند روی شیر آب نصب شود.

آب آشامیدنی خود را تصفیه کنید

آب شیر آب سالمی است، اما برای بهبود بیشتر کیفیت آب، دستگاه های تصفیه آب خانگی توصیه می شود. آنها همچنین طعم را افزایش می دهند و بوها را همراه با آلودگی ها از بین می برند.
دستگاه تصفیه آب

سیستم های فیلتراسیون داخلی معمولاً از این تکنیک ها پیروی می کنند:

  • فرآیند فیلتراسیون

این سیستم آلاینده های ناخواسته را در سطح جذب می کند. یک مثال می تواند یک سیستم تصفیه زغال چوب باشد

  • فیلتراسیون اسمز معکوس

در این سیستم از غشای نیمه تراوا استفاده شده است که آلودگی ها را حذف می کند

  • تصفیه با نور UV

این سیستم فیلتراسیون از نورهای فرابنفش (UV) برای از بین بردن باکتری های مضر و سایر ویروس های موجود در آب استفاده می کند.

فرآیندهای مختلف فیلتراسیون دیگر برای تصفیه آب مانند ته نشینی، فرآیند ضد عفونی، لخته سازی و غیره استفاده می شود.

تصفیه آب با استفاده از فیلترها می تواند مواد شیمیایی و آلاینده هایی را که می تواند برای کودکان مضر باشد حذف کند. همچنین طعم آب را تغییر می دهد که به دلیل مواد شیمیایی یا آلی موجود در آن می تواند ناخوشایند باشد. برای تصفیه بیشتر آب لوله کشی می توان سیستم های مختلف فیلتر مانند فیلتر آب آهنی یا سیستم اسمز معکوس را در داخل خانه نصب کرد.

کودکان که مهمترین بخش زندگی هر پدر و مادری هستند، می توانند آسیب پذیرتر از بزرگسالان باشند. برای کاهش خطر ابتلا به عفونت، آب آشامیدنی فیلتر شده ایمن را برای آنها فراهم کنید. با این حال، مطمئن شوید که قوانین را رعایت کرده و سیستم تصفیه آب با کیفیت و اصلی برای خود و خانواده خود تهیه کنید.ما در این راه با شما هستیم.پس با ما تماس بگیرید : 02166002588خرید آسان تصفیه آب

همچنین بخوانید...

21 تير 1401 دستگاه تصفیه آب آب و سلامتی وبلاگ تصفیه آب سیستم فیلتراسیون کودکان فیلتر یخچال سلامتی فیلتر تصفیه آب تصفیه آب خانگی دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006