خطرات عدم تعویض فیلتر تصفیه آب ساید بای ساید

این مسئله بر هیچکس پوشیده نیست که سرویس و نگهداری درست وسایل الکترونیکی، نه تنها می تواند بر عمر دستگاه بیافزاید، بلکه هزینه های اضافی را تا حدود زیادی کاهش می دهد. این مسئله خصوصا در رابطه با فیلتر تصفیه آب ساید بسیار صادق است. چه بسا که حتی عدم تعویض فیلتر تصفیه می تواند آب آشامیدنی ناسالمی را فراهم آورد. درواقع فیلتر تعویض نشده به دلیل تجمع رسوبات قادر به حذف آلاینده ها و میکروب ها نیست. از همین رو خیلی واضح است که کارآیی خود را از دست بدهد.
فیلتر تصفیه آب یخچال

به طور کلی اصلی ترین وظیفه فیلتر تصفیه آب یخچال ، حذف گل و لای، شن و ماسه و ذرات معلق است. با تعویض به موقع فیلتر تصفیه آب ساید، شما دیگر نگران آب مصرفی خود نخواهید بود. به خاطر بسپارید؛ گل و لای قادر است در کمترین زمان ممکن، تمامی سیستم آبرسانی ساید را بپوشاند و مجراهای عبور آب را تنگ کند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد هزینه تعویض سیستم شلنگ کشی ساید حتی از تعویض فیلتر آب نیز بیشتر خواهد شد.مطمئنا دوست ندارید در چنین مخمصه ای گرفتار شوید.
از همین رو توصیه کارشناسان و متخصصان شرکت آکواپروفیلتر این است که حتما پس از گذشت حداقل شش ماه، فیلتر تصفیه آب ساید را عوض کنید. اگر در این راستا هیچگونه اطلاعاتی ندارید، و یا هنوز نسبت به تعویض فیلتر ساید خود مطمئن نیستید؛ توصیه داریم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. خطرات و عوارضی را شرح می دهیم که در صورت عدم تعویض فیلتر تصفیه با آن روبرو خواهید شد.
با ما همراه باشید. 

وظیفه فیلتر تصفیه آب ساید چیست؟

قبل از اینکه به سراغ عوارض و خطرات عدم تعویض فیلتر تصفیه آب ساید برویم، بیایید کمی در ابتدا نسبت به وظایف آن مطلع شوید. فیلتر آب موجود در یخچال های ساید بای ساید، چه وظایفی را برعهده دارند؟ عملکرد آنها به چه صورت است؟
باید بدانید فیلترهای موجود در یخچال ساید بای ساید از همان ابتدا و در زمان طراحی و تولید بر روی دستگاه نصب می شوند. هیچ نیازی نیست که با صرف هزینه ای جداگانه آن را بر روی ساید خود نصب کنید. به طور معمول فیلترهای ساید از ظرفیت مشخصی به منظور حذف آلاینده ها برخوردارند.
اما مسئله اینجاست؛ پس از گذشت مدتی مشخص مثلا حداقل شش ماه، فیلترها نمی توانند آلاینده های موجود در آب را جذب کنند. کارآیی خود را از دست داده اند و نمیتواند همچون گذشته انتظار ارائه آب آشامیدنی باکیفیت را داشت. به عبارت ساده تر؛ تمامی موادی که حاضر به وجود آنها در آب آشامیدنی نیستیم، وارد آن می شوند.به همین دلیل گفته می شود؛ در صورت عدم تعویض فیلتر تصفیه آب ساید، باید با عوارض و خطرات عدم تعویض فیلتر آب ساید روبرو شوید.فکر می کنیم حال بهترین زمان است که این خطرات را بشناسید.
تعویض فیلتر یخچال

عدم تعویض فیلتر تصفیه آب چه خطراتی دارد؟
در قسمت های بالا به این مسئله اشاره کردیم که عدم تعویض فیلتر تصفیه آب ساید در زمان درست، عوارض و خطراتی را با خود به همراه دارد. شاید که آشنایی با خطرات موجود این جرقه را در ذهن شما روشن کند که تعویض فیلتر تصفیه آب در زمان درست، ارتباط مستقیمی با سلامت شما دارد. 

کم شدن فشار خروجی آب 

به جهت آبرسانی در یخچال های ساید، از لوله های 6 الی 8 میلی متری استفاده می شود. که قطر داخلی آنها بین 4 الی 6 میلی متر و کمتر از آن چیزی که فکرش را می کنید، است. حال فکرش را کنید که گل و لای، شن و ماسه و تمامی آلاینده های موجود در آب، از فیلتر تصفیه قدیمی عبور کنند، مطمئنا رسوب هایی درون لوله جمع آوری شده که فشار آب را تا مقدار زیادی کاهش می دهد. اینجاست که با فشار آب خروجی ناچیزی از ساید روبرو می شویم. 

خرابی شیر برقی ساید

در یخچال و ساید بای سایدها به طور معمول از شیر قطع کن برقی برای باز و بسته کردن مسیر آب استفاده می شود. اما مسئله اینجاست؛ با گرفتگی لوله ها و کاهش میزان فشار آب و از طرفی استفاده طولانی مدت از شیر برقی و استهلاک آن، با مشکلاتی نظیر سوختن شیر برقی روبرو می شوید.
علاوه بر اینکه شن و ماسه نیز میتوانند اختلالاتی را در عملکرد شیر برقی به وجود آورند. توصیه می شود برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی حتما با کارشناسان و متخصصان شرکت اکوا فیلتر تماس بگیرید. آنها راهنمایی های کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد. 

آلودگی میکروبی ساید 

یکی دیگر از خطرات عدم تعویض فیلتر تصفیه آب ساید بروز آلودگی میکروبی است. بهره گیری از دستگاه های تصفیه خانگی و چه فیلترهای موجود در سایدها و یخچال ها، فراهم آوردن آب آشامیدنی سالم و عاری از هرگونه آلودگی است. پس چرا عده ای برای تعویض فیلتر تصفیه آب مقاومت می کنند؟ عبور گل و لای و سایر رسوبات آن هم به داخل سیستم آبرسانی یخچال، به راحتی یک لایه پر از لجن، خزه و رسوب را به وجود می آورد. این لایه یک محل مناسب برای رشد و تکثیر باکتری و ویروس خواهد بود. آیا تمایل دارید با وجود چنین وضعیتی از آن یخچال آب بنوشید؟ از طرفی جلب ها و خزه های موجود به راحتی سلامت این بخش را به خطر می اندازد. پس چاره ای جز اسید شویی سسیستم آبرسانی ساید و حتی تعویض سیستم شلنگ کشی پیش روی شما نیست.راهکارهایی که به مراتب هزینه های سنگین تری از تعویض فیلتر تصفیه آب روی دست شما باقی می گذارد. 

آلودگی میکروبی فیلتر تصفیه آب

زمانی که فیلتر تصفیه آب اشباع می شود، یک محل بسیار مناسب برای رشد هر نوع انگل و میکروارگانیسم های بیماری زا تبدیل می شود. باکتری ها به سرعت در محیط فیلتر آب کهنه رشد می کنند و پس از مدتی کوتاه به یک کلونی از موجودات بیماری زا تبدیل خواهند شد. در صورتی که فیلتر عملکرد درستی نداشته باشد، این آلودگی های میکروبی به راحتی راه خود را از فیلتر آب کهنه جدا کرده و وارد آب می شوند و از این طریق راه خود را به درون بدن شما پیدا خواهند کرد.به خاطر بسپارید عدم تعویض فیلتر تصفیه آب ساید می تواند خطرات و عوارض جبران ناپذیری را برای اعضای یک خانواده خصوصا کودکان و سالمندان به همراه داشته باشد. 

عدم حذف مواد شیمیایی

فیلترهای موجود در یخچال اگر در سلامت کامل به سر ببرند، به راحتی قادر به حذف آفت کش های کشاورزی، سموم، کلر و مواد شیمیایی هستند. اما در صورتی که عمر تصفیه آب یخچال شما به اتمام رسیده باشد، کربن موجود در فیلتر خاصیت جذب و حذف کنندگی خود را از دست خواهد داد و دیگر نمیتواند در برابر مواد شیمیایی عملکرد مناسبی داشته باشد. از همین رو تمامی سموم و آلاینده ها از آن عبور کرده و وارد آب شرب مصرفی می شوند. 

بو و طعم نامناسب آب

تاکنون چندبار آب آشامیدنی شما از بو و طعم نامناسبی برخوردار بوده است؟ باید بدانید اگر گرفتار چنین وضعیتی شده اید، زمان تعویض فیلتر تصفیه آب ساید شما فرا رسیده است. زیرا یکی از اصلی ترین وظایف فیلتر تصفیه آب ساید، ارائه آبی با طعم و بوی مساعد است. اما زمانی که فیلتر ساید شما اشباع می شود، نه تنها دیگر قادر به انجام این کار نیست، بلکه خود بوی نامطبوع و شبیه فاضلاب از خود متصاعد خواهد کرد که مربوط به میکروب ها، جلبک ها و میکروارگانیسم های داخل فیلتر آب هستند. بنابراین این امکان وجود دارد که شما با بو و طعم آزاردهنده ای روبرو شوید. 

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان توضیحاتی درباره اهمیت تعویض فیلتر تصفیه آب ساید خدمت شما ارائه دادیم. حتی وظیفه فیلترهای تصفیه آب را تا حدود زیادی شرح دادیم. اما مسئله اینجاست؛ عدم تعویض فیلتر تصفیه آب ساید همواره با مشکلات و خطرات و عوارضی همراه است که نادیده گرفتن آن می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.
تاکنون چندبار با مشکلات عدم تعویض به موقع فیلتر تصفیه آب روبرو شده اید و هزینه سنگینی را پرداخت کرده اید؟ باید بدانید در صورت تعویض به موقع نه تنها هیچگونه هزینه اضافی بر دوش شما سنگینی نخواهد کرد. بلکه آب آشامیدنی با بالاترین کیفیت را خواهید نوشید. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می شود به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان شرکت آکواپروفیلتر آماده اند تا راهنمایی های دقیق و کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

همچنین بخوانید...

09 خرداد 1401 فیلتر تصفیه آب یخچال وبلاگ فیلتر داخلی یخچال فیلتر آب فیلتر تصفیه آب ساید فیلتر بیرونی یخچال فیلتر یخچال فیلتر تصفیه آب یخچال آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...