راهنمای انتخاب و خرید فیلتر آب یخچال

اگر بخواهیم قسمت های مهم یخچال را نام ببریم مطمئنا فیلتر آب یکی از مهم ترین این بخش ها شناخته می شود. درواقع فیلتر آب یخچال، ذرات معلق در آب های شهری را حذف می کند. البته در برخی مدل ها شاهد انجام مراحل اولیه گندزدایی نیز هستیم. هر چند با پیشرفت های صورت گرفته؛ فیلترهایی به بازار معرفی شده که عملیات حذف باکتری و میکروب را به بهترین شکل ممکن صورت می دهند. به نوعی در نقش تصفیه کننده آب فرو می روند.

اگر بخواهیم قسمت های مهم یخچال را نام ببریم مطمئنا فیلتر آب یکی از مهم ترین این بخش ها شناخته می شود. درواقع فیلتر آب یخچال، ذرات معلق در آب های شهری را حذف می کند. البته در برخی مدل ها شاهد انجام مراحل اولیه گندزدایی نیز هستیم. هر چند با پیشرفت های صورت گرفته؛ فیلترهایی به بازار معرفی شده که عملیات حذف باکتری و میکروب را به بهترین شکل ممکن صورت می دهند. به نوعی در نقش تصفیه کننده آب فرو می روند.
فیلتر تصفیه آب یخچال

معمولا از فیلتر تصفیه آب یخچال در مدل هایی استفاده می شود که به صورت کاملا مستقیم به آب لوله کشی متصل هستند. این مسئله بر هیچکس پوشیده نیست که اگر فیلتر بر سر راه ورودی آب یخچال قرار نگیرد، به واسطه وجود املاح و سختی قابل توجهی که در اختیار دارد می تواند قسمت هایی از آبسردکن و حتی یخساز را با آسیب های جدی و جبران ناپذیری روبرو کند.

پس اگر یخچال شما به صورت مستقیم به آب لوله کشی متصل شده، توصیه می شود هر از گاهی (معمولا شش ماه ) نسبت به تعویض این قطعه حیاتی و مهم اقدام کنید. اما مسئله اصلی اینجاست که برای خرید فیلتر آب یخچال باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ در نظر گرفتن کدام مسائل می تواند بهترین انتخاب را با خود به همراه داشته باشد؟

در ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید. 

فیلتر یخچال را بشناسید

به طور معمول برای ساخت فیلترها از یک محفظه پلاستیکی سخت و مقداری پودر کربن اکتیو یا فعال استفاده می کنند. همانطور که اسمشان پیداست اصلی ترین وظیفه ای که برعهده دارند فیلتر کردن ذرات معلق به قطر میکرون و حتی املاح غیرمفید آب است. در ساخت فیلتر های جدید آب از چند لایه مختلف که هر کدام وظیفه فیلتر کردن یک جزء را بر عهده دارند عبور کرده و در مرحله آخر نیز باکتری ها و ویروس های مخرب را تا حدودی خنثی می کنند. این بستگی به نوع فیلتر شما دارد.
مواد داخل فیلتر یخچال

تاکنون چندبار فیلتر آب یخچال خود را تعویض کرده اید؟ آیا انواع مختلف آن را می شناسید؟ نسبت به نکاتی که برای خرید رعایت می شود آگاه هستید؟ 

انواع فیلتر یخچال کدام است؟ 

امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم. پس خیلی دور از انتظار نیست بگوییم در حال حاضر انواع مختلفی از فیلتر آب یخچال در بازار موجود می باشد. آیا هر کدام از آنها را می شناسید؟ 

فیلترهای معمولی

این یخچال ها تنها از یک عدد فیلتر برخوردار می باشند. برای ساخت این فیلترها نیز اغلب از پودر زغال یا همان کربن فعال استفاده می شود. این فیلترها تنها وظیفه ای که در اختیار دارند حذف ذرات معلق موجود در آب و سختی آب است. 

فیلترهای آنتی باکتریال

اگر در نظر دارید سختی آب آشامیدنی خود را بگیرید و علاوه بر آن، باکتری های بیماری زا را حذف کنید، باید به سراغ فیلترهای آنتی باکتریال بروید. به این معنی که شما با نصب یک فیلتر نه تنها سختی و املاح آب را میگیرید. بلکه می توانید از آن به عنوان ابزاری برای حذف باکتری ها نیز استفاده نمائید.
فیلتر یخچال آنتی باکتریال

دستگاه تصفیه کننده آب

از طرفی این روزها شرایطی برای شما فراهم آمده که در آن به جای استفاده از یک فیلتر، به سراغ دستگاه تصفیه کننده حرفه ای بروید. به عقیده متخصصان و کارشناسان اگر سلامت خود و اعضای خانواده تان برای شما اهمیت دارد. اگر به این مسئله بها می دهید، به جای فیلتر یخچال از دستگاه تصفیه کننده آب استفاده کنید.

اینکه کدام یک از انواع فیلتر آب یخچال میتواند نیاز شما را برآورده کند به یک نیازسنجی دقیق و حساب شده نیازمند است. در این مسیر می توانید از کارشناسان و متخصصان سایت آکواپروفیلتر کمک بگیرید. آنها راهنمایی های دقیق و اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد. 

نکاتی برای خرید فیلتر آب یخچال

هیچ اهمیتی ندارد به دنبال خرید چه محصولی هستید، زیرا در دنیای امروز به واسطه پیشرفت های صورت گرفته و تنوع بسیار بالا در انواع محصولات، سردرگمی و دو دل شدن در خرید بسیار رایج است. چه بسا که اشتباهات فاحشی نیز صورت میگیرد. از همین رو توجه به برخی نکات در حین خرید کمک می کند تا این اشتباهات به صفر برسد و محصولی کاملا منطبق بر نیاز خود را خریداری کنید. این مسئله حتی در رابطه با فیلتر آب یخچال نیز صدق می کند. از همین رو در ادامه برخی از این نکات را شرح خواهیم داد. 

قیمت فیلتر

عامل قیمت را باید یکی از مهم ترین نکات در حین خرید فیلتر آب یخچال بدانید. در واقع قیمت، نقشی اساسی در انتخاب ایفا می کند. افراد همواره براساس بودجه ای که در نظر گرفته اند انتخاباتی را صورت می دهند. پس برای اینکه فیلتری کاملا مناسب در اختیار داشته باشید؛ به طور کامل مشخص نمائید چه مقدار قرار است برای خرید فیلتر آب یخچال هزینه کنید. با این حال انتخاب برای شما محدود شده و بسیاری از مدل ها حذف می شوند. در نتیجه انتخاب برای شما راحت تر می شود. 

نوع فیلتر

در قسمت های قبل به این موضوع اشاره کردیم و انواع مختلف فیلتر را برای شما شرح دادیم. این روزها یخچال ها از فیلترهای مختلفی برخوردار می باشند. اینکه از کدام فیلتر اعم از فیلترهای معمولی یا آنتی باکتریال و... استفاده کنید، کاملا به بودجه و نیاز شما ارتباط دارد. از طرفی باید بدانید کدام یک از انواع فیلتر با یخچال شما مطابقت دارد. 

نوع آب 

اگر براساس تحقیقات صورت گرفته آب منطقه زندگی شما از نظر پزشکی سالم نیست، به جای استفاده از فیلترهایی که خدمت شما معرفی شد، می توانید به سراغ دستگاه تصفیه کننده آب بروید. با این کار می توانید آب تمیز و تصفیه شده را به یخچال خود متصل نمائید. البته این مسئله با ارتباط مستقیمی با میزان بودجه ای که برای خرید فیلتر در نظر گرفته اید بستگی دارد. 

فیلتر اصلی یا فیک 

امروزه با توجه به افزایش کالاهای تقلبی در بازار امکان اینکه شما یک فیلتر تقلبی را به جای اصل خریداری کنید بسیار بالا می باشد، اگر تخصص در تشخیص جنس اصل از فیک ندارید بهتر است سر کیسه را شل کنید معمولا فیلترهای ارزان قیمت تقلبی هستند و کارایی لازم را نخواهند داشت پس بهتر است دور اجناس ارزان قیمت را خط بکشید. 

برند فیلتر

یکی از مواردی که در حین خرید فیلتر آب یخچال باید به آن توجه شود، برند فیلتر است. این روزها به لطف پیشرفت های صورت گرفته شرکت های مختلفی اقدام به تولید فیلتر آب یخچال کرده اند. شما برای اینکه بتوانید فیلتر متناسب خریداری کنید باید کارآیی آن، قیمت و البته سازگاری آن با یخچال خود را مورد بررسی قرار دهید.

نتیجه گیری

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم ؛ راهنمایی ها و نکاتی را که باید در حین خرید فیلتر آب یخچال به آن توجه کنید خدمت شما شرح دهیم. با این حال همواره مسائل دیگری در این زمینه وجود دارد که باید نسبت به آن آگاه شوید. از طرفی باید آگاه باشید که تمامی برندهای فعال در بازار نمیتواند پاسخگوی نیاز شما باشد. اینکه نیازسنجی درستی داشته باشید و فیلتر انتخابی تان با یخچال شما سازگار باشد اهمیت بالایی دارد. در این مسیر می توانید از کارشناسان و متخصصان سایت آکواپروفیلتر کمک بگیرید. آنها با تجربه چندین ساله خود میتوانند راهنمایی هایی را به شما ارائه دهند.
خرید آسان تصفیه آب

همچنین بخوانید...

09 خرداد 1401 فیلتر تصفیه آب یخچال وبلاگ خرید اینترنتی تصفیه آب خرید فیلتر تصفیه آب بهترین فروشگاه تصفیه آب فیلتر داخلی یخچال فیلتر بیرونی یخچال فیلتر ساید فیلتر یخچال فروشگاه تصفیه آب AQUAPRO آکواپرو فیلتر تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...