معرفی فیلتر های تصفیه آب خانگی

این مسئله بر هیچکس پوشیده نیست؛ آب مایه حیات است و تاثیری مستقیم بر سلامت انسان دارد. به همین دلیل آب های تصفیه شهری از حداقل کیفیت برخوردار هستند. هرچند که این روزها به واسطه آلودگی های مختلف؛ هر خانواده ای ملزم به استفاده از این دستگاه در خانه خود می باشد. این دستگاه ها با فیلترهای مخصوصی که در اختیار دارند کمک می کنند تا مواد مضر از آب جدا شود. در نتیجه آبی عاری از هرگونه آلودگی را بنوشید.

البته هر فیلتر به واسطه اشباع شدن، هرازگاهی خاصیت جذب کنندگی خود را از دست می دهد. از همین رو به تعویض فیلتر تصفیه آب احتیاج پیدا خواهید کرد.
 
تاکنون چندبار فیلتر تصفیه آب خانگی خود را تعویض کرده اید؟
اگر قصد تعویض فیلترهای تصفیه آب خانگی خود را دارید، باید در ابتدا نسبت به وضعیت فیلترهای آب و کاربرد آنها اطلاعات کاملی بدست آورید. این آگاهی باعث می شود تا نظارت کاملی بر عملکرد آنها داشته باشید. از همین رو در ادامه این مقاله توضیحات کاملی را در این زمینه خدمت شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

تصفیه آب خانگی

اگر نگاهی به چند سال گذشته بیاندازید، متوجه خواهید شد کمتر کسی به لزوم خرید و استفاده از دستگاه های تصفیه آب آگاه بود. اما گذشت زمان و پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی رخ داد، همچنین موج شدید تبلیغاتی که در این میان صورت گرفت باعث شد خیل عظیمی از مردم برای خرید این دستگاه اقدام کنند. در حال حاضر کمتر کسی را پیدا خواهید کرد که به واسطه نوشیدن آب غیربهداشتی یا مشخص شدن آلودگی در آب به بیماری های مختلف دچار شود. در حال حاضر تمامی خانه ها دارای حداقل کیفیت آب خروجی هستند. چه بسا که اکثریت آنها از دستگاه تصفیه آب خانگی نیز بهره مند می باشند.

اما مسئله اصلی به فیلترهای آنان مرتبط است. جایی که وظیفه و بار اصلی دستگاه را به دوش می کشد. در واقع این فیلترها هستند که از ورود هرگونه آلودگی به آب آشامیدنی جلوگیری می کنند. اما به واسطه اشباع شدن هرازگاهی به تعویض احتیاج پیدا می کنند. اینجاست که خرید یک فیلتر کارآمد به عنوان دغدغه ای مهم شناسایی خواهد شد.آیا می دانید کدام فیلتر برای تصفیه آب خانگی شما مناسب است؟ آیا انواع مختلف فیلتر را می شناسید؟ 

انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی

امروزه در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم، پس خیلی دور از انتظار نیست اگر بگوییم در حال حاضر انواع مختلفی از فیلترهای تصفیه آب خانگی در دنیا وجود دارد. این فیلترها عبارتند از:

فیلتر پلی پروپیلن
فیلتر پلی پرو پیلن

فیلتر پلی پروپیلن که به آن فیلتر pp نیز گفته می شود، اغلب جهت از بین بردن مواد فیزیکی نسبتا درشت استفاده می شود. از جمله این مواد می توان به سنگریزه ها، ماسه، گل، جلبک ها و... اشاره کرد که توسط فیلتر جذب می شود. این فیلتر دارای الیافی از جنس پروپیلن است که با جذب ذرات نامطلوب شناور موجود در آب، ابتدایی ترین بخش تصفیه آب را برعهده میگیرد.

ذرات درشت ‌تر در قسمت‌ های بیرونی‌ تر و ذرات ریز تر در قسمت ‌های درونی این فیلتر قرار می‌ گیرند. سپس از آب جدا می ‌شوند. از فیلتر الیافی در صنعت به عنوان مرحله‌ پیش تصفیه نیز استفاده شده و در صنایع مختلف از جمله صنایع بهداشتی، دارویی و مواد غذایی مورد استفاده‌ی وسیعی قرار می‌گیرند.

دقت داشته باشید این نوع از فیلتر تنها بر روی حذف عوامل فیزیکی نامطلوب از آب موثر عمل می کند و هیچ تاثیری از آن بر روی مواد شیمیایی یا از بین بردن باکتری ها مشاهده نخواهید کرد. 

فیلتر کربن پودری

تاکنون به گوشه ای ترین بخش ذهن تان خطور کرده که فیلتر تصفیه آب خانگی از جنس نارگیل ساخته شود؟ فیلتر کربن پودری یا همان فیلتر udf، از مواد موجود در پوسته نارگیل ساخته شده است. و معمولا از آن برای حذف و از بین بردن حشرات و باکتری هایی استفاده می شود که رنگ، بو و مزه ی آب را تغییر می دهد و در آن حالت نامطلوب به وجود می آورد.

به طور کلی در حال حاضر از کلر برای سم زدایی در مقیاس بالای آب استفاده می شود. اما برهیچکس پوشیده نیست که کلر خود نوعی ماده سمی می باشد و بهره گیری از آنها در آب های تصفیه شده شهری، آن هم بدون دستگاه های تصفیه آب خانی در بلند مدت به بافت های گوشتی و پوستی بدن نفوذ می کند و آسیب های جدی را برای سلامتی ما به همراه می آورد.

از همین رو فیلتر کربن پودری در این مسیر کمک می کند تا آبی پاکیزه را برای شما فراهم آورد. فیلتر کربن پودری را علاوه بر پوسته‌ی نارگیل از پوسته‌ی بادام زمینی یا پوسته‌ی گردو نیز می‌سازند. این فیلترها دارای ذرات بسیار ریز کربن بوده که قابلیت جذب‌کنندگی بالایی دارند و هنگامی‌که آب از بین این ذرات به هم فشرده شده عبور می‌کند، مواد شیمیایی آن جذب کربن‌ها می‌شود. 

فیلتر UF

در قسمت بالا دو مورد از انواع فیلترهای تصفیه آب خانگی را خدمت شما معرفی کردیم. فیلتر یواف ( uf) که مخفف کلمه فیلتر ultra filteration است. از آن معمولا برای از بین بردن ارگانیسم های زنده موجود در آب استفاده می شود. این نوع از فیلترها را باید یکی از جدیدترین روش ها برای تصفیه و پاکسازی آب بدانید. با کمک این فیلتر، آب از منافذ ریز آن عبور کرده و هر میکرو ارگانیسم بزرگتر از این منافذ را در خود جذب می کند. و اجاره عبور نمی دهد.

همین مسئله منجر شده تا از آن در صنایع مختلف، خصوصا جهت از بین بردن مواد آلی طبیعی استفاده شود. نمونه بارزی از کاربرد آن را می توانید در صنایع مختلف مواد غذایی، صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی، الکترونیکی و... مشاهده کنید.

کلام آخر

در دنیای پیشرفته امروزی انواع مختلفی از فیلتر وجود دارد که باید نسبت به آن آگاه شوید. اگر قصد خرید و تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود را دارید، توصیه می شود به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان سایت آکواپرو فیلتر ، می توانند راهنمایی ها و اطلاعات کامل و دقیقی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.
خرید آسان تصفیه آب

همچنین بخوانید...

09 خرداد 1401 فیلتر تصفیه آب یخچال دستگاه تصفیه آب وبلاگ تصفیه آب فروش فیلتر آب خرید فیلتر آب فروشگاه اینترنتی تصفیه آب بهترین فروشگاه تصفیه آب فیلتر داخلی یخچال فیلتر بیرونی یخچال فروشگاه تصفیه آب فیلتر تصفیه آب دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006