آهن در آب خانه

آب زنگ زده و نارنجی که از شیر آب شما خارج می شود معمولاً یک ماده مرده است که شما با مقادیر زیادی آهن در آب خود روبرو هستید. با این حال ، شما همچنین می توانید آهن داشته باشید که عملا قابل مشاهده نیست یا به صورت پوسته های ریزی در لیوان شما ظاهر می شود. حتی مقدار کمی آهن "آب شفاف" می تواند پس از خشک شدن آب ، لکه های زنگ زدگی را بر روی سینک ظرفشویی و لک های شما ایجاد کند.

در حالی که آهن به عنوان یک آلاینده با اثرات جانبی مضر برای سلامتی در نظر گرفته نمی شود ، اما قطعاً می تواند نتایج منفی بر کیفیت آب داشته باشد. فراتر از ظاهر جذاب آب خانه شما ، آهن همچنین می تواند سردردهای دیگر خانه را ایجاد کند.

آهن زیاد طعم نوشیدن آب ، قهوه و چای را فلزی می کند. غذای پخته شده در آب با آهن نیز ممکن است تغییر رنگ داده و عطر و طعم عجیبی داشته باشد. آهن می تواند لکه های ناخوشایندی روی پارچه ها و وسایل نظیر غرق و توالت برجای بگذارد . بعلاوه ، ممکن است منجر به مشکلات لوله کشی شود زیرا در داخل لوله های شما جمع می شود ، و حتی تجهیزات تصفیه آب را می توان با باقی مانده آهن لعاب داد.

وقتی صحبت از بدن ما می شود آهن یک ماده مغذی مهم است اما اکثر مردم 95 درصد آهن مورد نیاز خود را از طریق غذا دریافت می کنند. آب شیر معمولی در ایالات متحده تنها 5 درصد از مقدار توصیه شده روزانه FDA را تأمین می کند .

بنابراین ، اگر آهن بیش از فواید باعث ایجاد مشکلات می شود ، چرا آن را از آب خانه خود حذف نکنید؟

برخلاف تصور عمومی ، یک دستگاه تصفیه آب استاندارد برای رفع مشکلات آهن کافی است. آهن در اشکال مختلف در آب ظاهر می شود ، و روش های مختلفی برای بهبود کیفیت با استفاده از محلول های منحصر به فرد تصفیه آب در خانه وجود دارد. بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم ...

 

گاهی آهن (Fe +3 ) با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. این نوع آهن نامحلول است ، یا در آب حل نمی شود ، زیرا اکسید شده است. بنابراین ، اگر تغییر رنگ ناشی از آنچه اغلب به عنوان "آهن آب قرمز" توصیف می شود را مشاهده می کنید ، این آهن آهن است.

آهن فریک همچنین به عنوان رسوب یا کلوئید شناخته می شود زیرا ذرات ریز "گرد و غبار آهن" در آب شناور است. آهن فریک احتمالاً باعث ایجاد لکه و سایر موارد می شود ، اما یک متخصص تصفیه آب ممکن است بتواند آهن آب قرمز را با استفاده از نوع مناسب فیلتر تصفیه حذف کند.

Greensand Plus media یک رسانه رایج است که برای فیلتراسیون آهن استفاده می شود. با این حال ، این رسانه باید با استفاده از پرمنگنات پتاسیم ، که برخی از صاحبان خانه به دلایل ایمنی از آن جلوگیری می کنند ، دوباره شارژ شود ، زیرا این یک ماده شیمیایی سوزاننده است.

یکی دیگر از گزینه های تصفیه آهن یک رسانه تصفیه آب ساخته شده از است زئولیت مصنوعی شناخته شده به عنوان کریستال راست ® ، که میل زیادی برای از بین بردن هر دو آهن و منگنز است. آکواپرو می تواند یک سیستم ایده آل برای خانه هایی باشد که از چاه آب می گیرند .

آهن آهنی محلول در آب (Fe +2 )

آهن آهنی (Fe +2 ) نوع دوم است که در آب حل می شود ، و حداقل هرگز در ابتدا قابل مشاهده نیست.

یک لیوان حاوی آنچه که معمولاً "آهن آب شفاف" نامیده می شود را برای مدتی در پیشخوان بگذارید و اتفاقات را تماشا کنید خواهید دید که ذرات ریز مایل به قرمز در ته لیوان در حال ته نشینی هستند. دلیل این امر این است که آهن آهنی در معرض اکسیژن هوا قرار دارد و به آهن فریک تبدیل می شود.

اکسیداسیون یک مرحله ضروری در تصفیه آب با آهن محلول است تا ذره ای ملموس برای فیلتر شدن محیط وجود داشته باشد. در حالی که رسانه هایی مانند Greensand Plus حاوی اکسیژن هستند که به روند کمک می کنند ، بارها به یک سیستم فیلتراسیون آهن با محفظه هوا اختصاصی نیاز است. این تجهیزات هوا را به قسمت بالای مخزن تزریق می کند تا آهن آهنی را به ذرات معلق تبدیل کند.

تا زمانی که آهن حل شده باقی بماند و هرگز اکسید نشود ، باعث ایجاد لک نمی شود. با این حال ، همچنان که می توانید نمک سفره حل شده در آب را بچشید ، می توانید آن را بچشید.

اما همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، آهن در معرض اکسیژن آهن می شود. به همین دلیل اتوی آب شفاف که در وان یا توالت قرار دارد ، در نهایت یک حلقه نارنجی به جا خواهد گذاشت. سطح آهن به میزان 0.3 قسمت در میلیون می تواند باعث ایجاد لکه شود. به عبارت دیگر ، اگر 0.00003 درصد از آب لیوان آب شما آهن داشته باشد ، می توانید در سراسر خانه لکه های زنگ زدگی داشته باشید !. این خیلی زیاد نیست!

ممکن است فکر کنید فقط سفید کننده را به لباسشویی اضافه می کنید تا سفید بماند ، اما سفید کننده اکسید کننده ای است که آهن محلول را به ذرات نیز تبدیل می کند. به همین دلیل برخی افراد هنگام افزودن ماده سفید کننده ، آب را در ماشین لباسشویی برنزه می کنند. همین امر می تواند هنگام افزودن کلر به استخر شنا اتفاق بیفتد ، و هیچ کس نمی خواهد در آب زنگ زده ظاهر شود.

آهن به صورت آلی بسته شده است

گاهی اوقات ، آهن با مواد دیگر موجود در آب های زیرزمینی ترکیب می شود تا مشکلات بیشتری ایجاد کند. آهن متصل شده به صورت ارگانیک هنگامی که آهن به آنچه در آن تانن می گویند متصل می شود.

تانن ماده آلی تجزیه شده ای است که از برگ ، ریشه درخت و انواع دیگر پوشش گیاهی حاصل می شود و در منبع آب زیرزمینی حل می شود و تخمیر می شود - تقریباً مانند چای. مانند آهن ، تانن ها هیچ خطری برای سلامتی ندارند ، فقط موارد زیبایی مانند تغییر رنگ آب ، رنگ آمیزی و عطر و طعم عطر و بلبل است.

یون های آهن با بار مثبت جذب مواد آلی منفی می شوند و می توانند به برخی از تانن ها متصل شوند. این مسئله باعث می شود که حذف مایع موثر در محلول بدون فیلتراسیون اضافی دشوارتر شود.

باکتری های آهن

این مسئله تا حدودی منزجر کننده کیفیت آب به اندازه وجود آهن در آب خانه شما به اندازه یک نوع آهن نیست.

اشکال خاصی از باکتری ها آهن محلول را برای تأمین انرژی تغذیه می کنند. باکتری های آهن برای سلامتی انسان مضر نیستند ، اما محصول جانبی ضیافت آن یک لجن قهوه ای و ژلاتینی است که هنگام اکسید شدن آهن آب پاک ایجاد می شود.

ممکن است متوجه شوید که این اسلحه در قسمت پشت مخزن توالت شما در حال رشد است که می تواند لکه هایی از خود به جای بگذارد و باعث بوی بد شود. باکتری های آهن همچنین می توانند بر روی صفحه چاه شما و در لوازم خانگی و لوله کشی شما تجمع کنند.

لجن تولید این میکروارگانیسم ها حتی ممکن است در نرم کننده آب شما مشکل ایجاد کند. این یکی از دلایلی است که چرا Water-Right یک جفت نوآوری ایجاد کرده است که به ضد عفونی کردن سیستم های تصفیه آب کمک می کند. مولد کلر ثبت اختراع شده ما می تواند از تجمع باکتری ها در نرم کننده آب یا تجهیزات Crystal-Right شما جلوگیری کند و ازن ساز ما یک گزینه بدون مواد شیمیایی است که سیستم های فیلتراسیون تزریق هوا را اکسید و تمیز می کند.

آهن را با کمک یک متخصص محلی بپوشید و بیرون بیاورید

آهن فراوان ترین عنصر روی کره زمین است و می توان آن را در پوسته زمین یافت ، این بدان معناست که صاحبان خانه هایی که دارای چاه هستند غالباً دارای مشکلات کیفیت آب زیرزمینی هستند که مربوط به آهن است. اما ، همچنین می تواند از لوله های فلزی در یک خانه شسته شود.

در اکثر موارد ، رفع آب زیاد آهن یک کار DIY نیست که در آن شما می توانید به راحتی یک نرم کننده آب را که در یک فروشگاه بزرگ جعبه خریداری کرده اید نصب کنید. شما به یک متخصص محلی نیاز دارید که کیفیت آب منطقه شما را درک کند و بتواند روشهای صحیح فیلتراسیون را براساس تجزیه و تحلیل رسمی توصیه کند.

هنگامی که آماده اید اسکراب لکه های آهن را متوقف کنید و از کیفیت آب مورد نیاز خانواده خود بهره مند شوید ، با دانش و تجهیزات لازم به متخصصان معتمد مراجعه کنید تا راه حلی ارائه دهند.

همچنین بخوانید...

09 خرداد 1401 آب و سلامتی وبلاگ تصفیه آب فیلتر تصفیه آهن فیلتر حذف آهن آهن در آب آهن فیلتر آب دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006