نکات مهم در مورد نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی

نکات مهم در مورد نگهداری از دستگاه تصفیه آب خانگی

تصفیه آب در مناطق غنی از مواد معدنی مانند ایران یک ضرورت است. به همین دلیل است که سیستم تصفیه آب اسمز معکوس یا تصفیه کننده RO در خانه های ما بسیار محبوب است. نصب دستگاه تصفیه آب در چنین مناطقی اجباری است که بدون آن آب آشامیدنی تمیز قابل تصور نیست. 

نصب صرف یک فیلتر تصفیه آب کافی نیست. برای بهترین نتایج، سیستم های RO باید به طور منظم تمیز شوند. شما باید یک برنامه تعمیر و نگهداری مناسب را دنبال کنید.

در اینجا چند نکته مهم برای نگهداری از تصفیه کننده های RO در بهترین شرایط وجود دارد.

  • اولین و مهمترین قدم خواندن و درک فرآیند تمیز کردن ذکر شده در راهنمای کاربر سیستم RO است. این چیزی است که شما نمی توانید از آن بگذرید.
  • فراموش نکنید که از پوشش بدن برای تصفیه کننده خود استفاده کنید تا از آلودگی و گرد و غبار محافظت کند و حداقل هفته ای یک بار آن را بشویید. اگر پوشش مناسبی پیدا نکردید، می توانید هر روز دستگاه خود را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید تا از شر آلودگی خلاص شوید

پیش فیلتر: یک کارتریج پیش فیلتر برای جداسازی سیلت، ماسه و سایر ذرات استفاده می شود. غشای RO را از هرگونه آسیب ناشی از این ذرات محافظت می کند.
این کارتریج باید هر 6 تا 9 ماه یکبار تعویض شود تا از غشا محافظت شود.

غشای RO نیمه تراوا: در اینجا آب تحت فشار قرار می گیرد و از این غشاء عبور می کند تا ذرات محلول مانند نمک ها، مواد معدنی و غیره را از آب جدا کند. به این ترتیب فقط آب خالص از آن عبور می کند.
این غشا باید هر 3 تا 4 ماه یکبار تمیز شود. به این ترتیب عمر غشا را می توان افزایش داد. علاوه بر این، هر 2-3 سال، باید بدون شکست تغییر کند.

پس فیلتر: این آخرین مرحله تصفیه آب است. به از بین بردن هرگونه مزه و بو از آب کمک می کند. هر 6 تا 9 ماه باید تعویض شود.

فیلتر پولیش: این آخرین مرحله سیستم RO ما است. این یک فیلتر کربن فعال است که آب کریستالی را با طعم خوب تضمین می کند. یک فیلتر پولیش باید هر سال تعویض شود.

مخزن آب: برای به دست آوردن آب آشامیدنی خالص باید هر سال آن را ضدعفونی کرد.

نازل فشار: فراموش نکنید که این قسمت را در فواصل زمانی معین بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست کار می کند.

تعمیر و نگهداری سالانه: شما باید سیستم RO خود را سالانه توسط یک مهندس دارای مجوز سرویس دهی کنید.

به طور خلاصه،

  1. تمام دستورالعمل های دفترچه راهنمای مالک را به دقت بخوانید.
  2. از پوشش بدن مناسب استفاده کنید یا هر روز دستگاه تصفیه کننده خود را تمیز کنید.
  3. همه فیلترها را هر 6 تا 9 ماه یا حداکثر ظرف 12 ماه تعویض کنید.
  4. هر 2 تا 3 سال یکبار غشای RO نیمه تراوا را تعویض کنید.
  5. مخزن آب و نازل فشار را بررسی کنید.
  6. بازرسی سالانه توسط مهندس مجاز الزامی است.

شما باید تمام مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید تا مطمئن شوید که سیستم اسمز معکوس شما به طور موثر کار می کند. به این ترتیب می توانید دستگاه تصفیه کننده خود را تقریباً 12-15 سال دوام بیاورید!

برای اطلاعات بیشتر در مورد تصفیه آب  با شماره 02166002588 با ما تماس بگیرید . متخصصان ما خوشحال خواهند شد که به شما کمک کنند. به یاد داشته باشید، هرچه زودتر با ما تماس بگیرید، تکنسین های ما راحت تر می توانند مشکل شما را حل کنند.
دستگاه تصفیه آب 8 مرحله آکواپرو

سوالات متداول عمومی

چرا نگهداری RO مهم است؟

برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم اسمز معکوس و جلوگیری از خرابی ناگهانی تجهیزات، به نگهداری منظم آن کمک می کند. این همچنین به افزایش عمر واحد RO کمک می کند.

چگونه از یک تصفیه کننده RO نگهداری کنیم؟

شما می توانید با پیروی از فرآیند 5 مرحله ای ساده ما از عملکرد بهینه سیستم RO خود اطمینان حاصل کنید. هر 6 تا 9 ماه یکبار پیش فیلتر را تعویض کنید، ممبران RO را به طور مرتب تمیز کنید و هر 2 سال یک بار آن را تعویض کنید، پس فیلتر را هر 6 ماه یکبار تعویض کنید و سالی یک بار فیلتر پولیش را تعویض کنید. همچنین، خدمات سالانه حرفه ای را انتخاب کنید.

ویژگی های سیستم RO شما چیست؟

ما مشتریان خود را تشویق می کنیم که از سیستم اسمز معکوس هلن برند استفاده کنند. دارای بسیاری از ویژگی های ضروری از جمله شیر خاموش کننده خودکار و فیلترهای 4 بار است. مقرون به صرفه است و استفاده از آن آسان است.

همچنین بخوانید...

01 خرداد 1402 دستگاه تصفیه آب وبلاگ سرویس دستگاه تصفیه آب سیستم اسمز معکوس فیلتر آب تصفیه آب خانگی دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...