زمان تعويض فیلتر یخچال ساید بای ساید

امروزه اگر نگاهی به خانه های اطرافیان تان بیاندازید می توانید مدل های مختلفی از یخچال های ساید بای ساید را مشاهده کنید. این نوع از یخچال شاید از نظر بسیاری از افراد هزینه گزاف و سنگینی را برای خانوارها به همراه داشته باشد اما مزیت هایی را نیز با خود به همراه دارد. از جمله اینکه امکان بهره گیری از آب تصفیه شده را در اختیار خانواده ها می گذارد. در این نوع از یخچال ها از فیلتر مخصوصی استفاده می شود که مخصوص تصفیه آب است. این فیلترها اما پس از مدتی اشباع می شوند و کارکرد اصلی خود را از دست می دهند. از همین رو باید تعویض شوند.
فیلتر تصفیه آب یخچال

اگر از یخچال ساید بای ساید، فارغ از هر برندی، استفاده می کنید. مطمئنا با چنین وضعیتی دچار شده اید. اگر در نظر دارید تا آب آشامیدنی شما کاملا تصفیه شده باشد، باید تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید را در زمان مناسب خود انجام دهید. اما مسئله اینجاست؛ بسیاری از خانوارها نسبت به زمانی این تعویض و همچنین چگونگی انجام آن اطلاعاتی ندارند. شما می توانید در این راستا با کارشناسان و متخصصان سایت شرکت اکوا پرو فیلتر صحبت کنید. آنها راهنمایی هایی را در اختیار شما قرار می دهند.

با این حال در نظر داریم در این زمینه توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 عمر مفید فیلتر یخچال چقدر است؟ 

در طی چند سال گذشته شاهد این مسئله هستیم که کیفیت آب در جوامع شهری خصوصا در کلان شهرها به شدت کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل نیاز به بهره گیری از فیلتری جهت تصفیه آب به وفور احساس می شود. از طرفی یکی از رایج ترین دستگاه هایی که در یخچال های ساید بای ساید استفاده می شود، آبسردکن و یخساز است. در این نوع از یخچال ها، از یک یا چند فیلتر جهت افزایش کیفیت آن و همچنین محافظت از سیستم داخلی در مقابل رسوب استفاده می شود. شما می توانید فیلترها را در دو نوع داخلی و خارجی تهیه بفرمائید.

اما این فیلترها تا چه اندازه عمر می کنند؟ باید بگوییم نهایت عمر مفید فیلترهای یخچال ساید بای ساید، یکسال است. معمولا توصیه می شود هر 6 ماه یکبار، فیلترها را تعویض کنید تا آب باکیفیت تری را میل نمائید. از طرفی هر چقدر که از مهلت تعویض فیلترها بگذرد، مواد داخلی آن اشباع می شود و عملا آن دستگاه تصفیه آب کار نمی کند. در نتیجه مواد داخل آن فاسد و به عنوان محلی برای رشد باکتری شناخته می شود. همچنین به وفور مشاهده شده که فیلترها تعویض نشده با گذشت مدت زمانی طولانی کیپ شده و آب را به سختی از خود عبور می دهند.
فیلتر تصفیه آب یخچال

اگر با خواندن این بخش، به این نتیجه رسیده اید که زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید شما فرا رسیده است. باید بگوییم که کارشناسان و متخصصان شرکت آکواپرو فیلتر آماده اند تا اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما بگذارند. کافیست به بخش تماس باما مراجعه کنید.

از طرفی در حین خرید و استفاده از فیلتر، باید تمامی استانداردها و مرغوبیت های لازم را در نظر بگیرید. چرا که این فیلترها ارتباط مستقیمی با سلامتی خانواده شما دارد. پس به آن اهمیت ویژه ای دهید. 

چه زمانی باید فیلتر یخچال را تعویض کنیم؟

در وهله اول باید بگوییم در دنیای پیشرفته امروزی با دو فیلتر برای یخچال های ساید با ساید روبرو می شویم. در واقع یخچال ها دارای دو نوع فیلتر هستند. یکی از فیلترها که در قسمت بیرونی قرار دارد و دیگری در قسمت داخلی یخچال. اگر به مدل یخچال های ساید بای ساید سامسونگ و الجی و... نگاه کنید به راحتی به تنوع وجود فیلتر در آنها پی خواهید برد. اما چطور زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید را تشخیص دهیم؟

در برخی از مدل های یخچال ساید بای ساید که امروزه در بازار موجود می باشد، یک چراغ مخصوص به فیلتر در یخچال تعبیه شده است. این چراغ دارای سه رنگ؛ بنفش، قرمز و آبی می باشد. هر گاه چیزی حدود 5 ماه از فعالیت فیلتر تصفیه آب بگذرد، این چراغ به رنگ بنفش روشن در خواهد آمد. زمانی که 6 ماه از زمان استفاده بگذرد، چراغ به رنگ قرمز درخواهد آمد. بدین صورت است که دستگاه خود به خود آلارم تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید را اعلام می کند. جالب اینجاست هر زمان که این فیلتر تعویض شد و فیلتری نو جایگزین آن شد، این چراغ به رنگ آبی برمیگردد تا فعالیت خود از صفر آغاز کند.

دقت داشته باشید اگر زمانی چراغ موجود در یخچال فعال نبود یا مدل یخچال ساید بای ساید شما آلارم تعویض فیلتر نداشت. خودتان هر شش ماه یکبار اقدامات لازم جهت تعویض فیلتر و تصفیه کننده را انجام دهید. این مسئله را به خاطر بسپارید بخشی از سلامت شما و خانواده تان در گرو آبی است که هر روزه می نوشید. پس به آن اهمیت دهید.
تعویض فیلتر یخچال

چطور تشخیص دهیم زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است؟

در ابتدا گفتیم که یخچال های ساید بای ساید دارای چراغی به رنگ های مختلف بوده و زمان تعویض فیلتر را اعلام می کنند. اما مسئله اینجاست تمامی ساید بای سایدها این ویژگی را دارا نمی باشند. از همین رو باید زمان تعویض را دانست. خوشبختانه روش هایی برای تشخیص وجود دارد. از جمله اینکه:

سنجش کیفیت آب

برخی از مدل های یخچال ساید بای ساید تولید شده از سیستم پیشرفته ای جهت تشخیص کیفیت آب خروجی استفاده می کنند. آنها به صورت دائم به کنترل کیفیت آب پرداخته و اگر سختی آب از حد مشخصی فراتر رود، هشدارهایی را جهت تعویض فیلتر اعلام می دارند. اگر در همان زمان اعلام شده اقدامات لازم جهت تعویض فیلتر را صورت دهید از صرف هزینه های اضافی جلوگیری خواهید کرد.

میزان آب مصرف شده

مسئله اینجاست که هر فیلتر تصفیه آب از ظرفیت مشخصی برخوردار می باشد و می تواند حجم مشخصی از آلاینده ها را حذف کند. اگر یخچال ساید بای ساید شما دارای این ویژگی است می تواند به محاسبه میزان آب برداشت شده از یخچال بپردازد و زمان تقریبی تعویض فیلتر را اعلام دارد و براساس آن عمر مفید فیلتر را مشخص نماید.

زمان سپری شده

عدم تعویض فیلتر به مدت بیش از یکسال باعث تجمع باکتری ها و رسوبات آب و در نتیجه کم شدن فشار آب یخچال می شود، که نتیجه سوختن شیربرقی یخچال می باشد و هزینه بسیار گزافی دارد به علاوه آب مصرفی بعد از یکسال از شروع استفاده به دلیل عمر مفید کربن اکتیو و تجمع رسوبات و تشکیل جلبک هیچ وجه قابل شرب نمی باشد.

عوض نکردن فیلتر چه عوارضی دارد؟

این مسئله بر هیچکس پوشیده نیست، اگر وسیله ای را در زمان مناسب خود تعویض کرده و جایگزینی مناسب برای آن در نظر بگیرید، نتایج فوق العاده ای را با خود به همراه دارد. اما آیا این مسئله در رابطه با فیلترهای یخچال نیز صدق می کند؟ صد در صد بله!

فیلتر یخچال نیز همچون هر دستگاه دیگر، دارای عمر مفیدی است. حتی ما انسان ها نیز دارای عمر مفید می باشیم. اگر شما بدانید زمان تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال چه تاریخی است، از اشباع شدن فیلتر جلوگیری خواهید کرد. اما اگر این اتفاق رخ ندهد چه فاجعه ای رخ خواهد داد؟

در صورت عدم تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید، منبع آب و شلنگ های مجاری داخل یخچال رسوب کرده و بو می گیرند. که اگر این اتفاق رخ دهد، شلنگ های مجاری داخلی قابل تعویض نمی باشند و عملا دیگر حتی با تعویض فیلتر نیز نمی توانید مشکل بو را برطرف نمائید.

حتی منجر به تجمع باکتری ها و رسوبات آب و در نتیجه کم شدن فشار آب یخچال نیز خواهد شد. که نتیجه سوختن شیربرقی یخچال است و هزینه بسیار گزافی دارد به علاوه آب مصرفی بعد از یکسال از شروع استفاده به دلیل عمر مفید کربن اکتیو و تجمع رسوبات و تشکیل جلبک هیچ وجه قابل شرب نمی باشد.

حال دانستید این تعویض تا چه اندازه اهمیت دارد؟

تمامی اتفاقاتی که عنوان شد فقط با عوض نکردن به موقع فیلتر تصفیه آب یخچال رخ می دهد. حتی ضررهای مالی گزافی را برای خانوارها به همراه دارد. خصوصا اینکه فیلتر تعویض نشده، مشکلاتی را برای عملکرد یخچال به وجود آورد.

اگر به فکر تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید خود هستید، می توانید به بخش تماس با ما سایت آکواپرو فیلتر مراجعه کنید. کارشناسان ما بهترین و به روز ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهند داد.
خرید آسان تصفیه آب

همچنین بخوانید...

09 خرداد 1401 فیلتر تصفیه آب یخچال وبلاگ فیلتر پشت یخچال فیلتر داخلی یخچال فیلتر بیرونی یخچال فیلتر یخچال فیلتر تصفیه آب یخچال زمان تعویض فیلتر تعویض فیلتر

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...