روشهای نرم کردن آب

روشهای نرم کردن آب

نرم کننده آب چیست؟

ما تمایل داریم از منابع مختلف مانند آب شهری، چاه یا سایر منابع آب برای مصارف روزانه خود استفاده کنیم. منبع آب هرچه باشد، ممکن است حاوی بسیاری از آلاینده‌های طبیعی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و سایر کاتیون‌های فلزی باشد که باعث می شود آب را سخت کند. آب سخت سینک‌های آشپزخانه و وسایل حمام را لکه می‌کند، لوله‌های آب و وسایلی که از آب استفاده می‌کنند خورده می‌شود و باعث تحلیل رفتن آن‌ها و نیاز به تعویض مکرر می‌شود. هنگام استفاده از مواد شوینده، زمانی که آب سفت باشد، کف کردن مشکل ساز می شود. این باعث می شود لباس ها و ظروف پوسته پوسته شوند. بو و طعم آب سخت متفاوت است که به دلیل مواد معدنی موجود در آن است.

یک سیستم تصفیه آب برای خانه می تواند این مشکلات را برطرف کند. نرم شدن آب حذف این آلاینده ها است و سیستم نرم کننده آب خانگی "آب سخت" را پردازش می کند و آن را "نرم" می کند. در حال حاضر، صابون کمتری با این آب نرم لازم است، زیرا کف بیشتری تشکیل می دهد و پوسته پوسته یا لکه ای روی لباس یا ظروف باقی نمی گذارد. لوله ها و سایر اتصالات نیز عاری از مشکلات پوسته شدن هستند که منجر به افزایش عمر می شود.
آب سخت و آب نرم

نرم شدن آب چگونه حاصل می شود؟
نرم شدن آب با استفاده از روش های مختلف به دست می آید

 • روش رزین تبادل یونی
  دستگاه‌های نرم‌کننده آب خانگی از رزین تبادل یونی به شکل مهره‌ها استفاده می‌کنند تا سختی آب را با جایگزینی «یون‌های سختی» - یون‌های کلسیم و منیزیم با یون‌های سدیم یا پتاسیم کاهش دهند. برای حذف یون های کربنات یا سولفات می توان از این رزین های تبادل یونی استفاده کرد. هنگامی که تمام یون‌های سدیم موجود با یون‌های کلسیم یا منیزیم جایگزین شدند، رزین باید با شستشوی یون‌های کلسیم و منیزیم با استفاده از محلول کلرید سدیم (نمک معمولی) یا هیدروکسید سدیم (لیمو) یا هیدروکسید پتاسیم، بسته به نوع رزین مورد استفاده نمک‌های منیزیم و کلسیم که معمولاً مورد نیاز نیستند به‌عنوان ضایعات خارج می‌شوند.

 • نرم کننده آهک
  وقتی به آب سفت اضافه می شود تا نرم شود، این فرآیند به عنوان نرم شدن آهک شناخته می شود. این فرآیند همچنین باعث حذف انواع میکروارگانیسم ها و مواد آلی محلول می شود. این فرآیند عمدتاً برای کاربردهای تصفیه آب صنعتی استفاده می شود.

 • اسمز معکوس
  این یک فیلتر تصفیه آب است . مولکول ها و یون های ناخواسته از طریق فرآیند اسمز معکوس از آب حذف می شوند . غشاء دارای منافذ بزرگی است که به مولکول های آب اجازه عبور می دهد. در اینجا از فشار هیدرواستاتیک استفاده می شود. اما منافذ به یون های سختی مانند کلسیم و منیزیم اجازه عبور نمی دهند و در نتیجه آب را از بین می برند و نرم می کنند. غشاهای ویژه به عنوان یک نوع فیلتر آب عمل می کنند و نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند.

 • نانو فیلتراسیون
  نانوفیلتراسیون (NF) یک فرآیند نسبتاً جدید فیلتراسیون غشایی است که از یک غشاء خاص با منافذ در اندازه نانو متر استفاده می‌کند. اندازه منافذ در غشاها عمدتاً از 1 تا 10 نانومتر است که بزرگتر از اندازه‌های موجود در ماشین‌های RO است. با این حال، آنها تمایل دارند کوچکتر از موارد استفاده شده در فرآیند اولترافیلتراسیون باشند. این فرآیند در اینجا آب را نرم می کند.

 • سیستم مبتنی بر مغناطیسی
  این فرآیندی است که در آن سختی آب با عبور از میدان مغناطیسی کاهش می یابد. این همچنین به عنوان درمان مغناطیسی ضد مقیاس نیز شناخته می شود و از مجموعه ای از فرستنده های مغناطیسی استفاده می کند که در اطراف لوله های تامین آب سیم پیچ شده اند.

آیا به سیستم نرم کننده آب خانگی نیاز دارم؟

بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد نیاز به سیستم نرم کننده آب خانگی، آزمایش منبع آب و خود آب است. منبع آب از منبع آب شهری یا چاه یا سایر منابع آب باید از نظر یون های سختی مانند کلسیم و منیزیم، آلودگی ذرات، طعم و بو آزمایش شود. اگر نتیجه آزمایش در هر یک از این پارامترها منفی باشد، سیستم نرم کننده آب خانگی مورد نیاز است.

مزایای نصب سیستم نرم کننده آب خانگی چیست؟

 • کیفیت آب
  منبع آب هر چه باشد، ممکن است حاوی بسیاری از آلاینده‌های طبیعی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و غیره باشد. نصب یک سیستم نرم‌کننده آب خانگی تضمین می‌کند که آب موجود در خانه، آب نرم است.

 • سیستم لوله کشی بهتر
  نصب یک سیستم نرم کننده آب از تشکیل رسوب در سیستم لوله کشی جلوگیری می کند و جریان و فشار بهتر آب را تضمین می کند.

 • آب با طعم بهتر
  نصب یک سیستم نرم کننده آب، مواد معدنی را که می توانند طعم و بوی بد آب را ایجاد کنند، حذف می کند.

 • تعمیر و نگهداری کمتر لوازم خانگی
  نصب یک سیستم نرم کننده آب این اطمینان را می دهد که لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، یخچال، ماشین ظرفشویی، آبگرمکن و غیره در معرض آب سخت قرار نگیرند. این امر باعث نگهداری کمتر و طول عمر بیشتر این وسایل می شود.

 • لباس‌ها و ظروف بهتر – روشن، تازه و ترد می‌مانند
  نصب یک سیستم نرم‌کننده آب باعث می‌شود لباس‌های شما روشن‌تر شوند و ظروف شما رسوب و بدون فیلم باشند.

 • نصب آسان و سریعتر
  نصب یک دستگاه تصفیه آب برای خانه کار آسانی است، زیرا نصب آن فقط در یک مکان قبل از واحد ذخیره آب است. نیازی به تغییرات عمده در لوله کشی ندارد و از این رو، نصب سریعتر را نیز انجام می دهد.

در آکواپروفیلتر ما بهترین سیستم های تصفیه آب را در اختیار شما قرار می دهیم. ما با استفاده از تکنسین های مجرب نصب صحیح را تضمین می کنیم تا آب آشامیدنی سالم در خانه خود داشته باشید . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند نصب انواع دستگاه تصفیه آب، همین امروز با شماره 02166002588 تماس بگیرید.
خرید آسان تصفیه آب

همچنین بخوانید...

14 تير 1401 دستگاه تصفیه آب وبلاگ تصفیه آب آب سخت نرم کننده آب روشهای تصفیه آب سیستم تصفیه آب آب تصفیه آب دستگاه تصفیه آب

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
به عنوان یک شرکت خانوادگی، ما نیاز به محافظت از سلامت عزیزان شما را درک می کنیم. به همین دلیل است که ما مشتاق افزایش آگاهی در مورد نگرانی‌های مربوط به کیفیت آب، و ایجاد آرامش خاطر برای شما هستیم.شما عزیزان می توانید در این بخش مقالات کامل و مفید در مورد دستگاه های تصفیه آب خانگی چکونگی انتخاب آن ، تعویض فیلترها ، زمانبندی آنها و هر آنچه در مورد آب و سلامت آب نیاز است بدانید را در دسترس داشته باشید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
09121402006